VIDEO Studenič pomohol asistenciou k triumfu Dallasu, Ovečkin vyrovnal Gretzkého rekord

Marián Studenič (43) bojuje o pukMarián Studenič (43) bojuje o puk Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Hokejisti Dallasu uspeli v NHL na ľade Washingtonu 3:2. Pri otváracom zásahu hostí si prvú asistenciu v novom drese i v sezóne pripísal slovenský útočník Marián Studenič.

Jeho spoluhráč, obranca Andrej Sekera nebodoval. Ruský útočník domácich Alexander Ovečkin raz skóroval a vďaka tomu dosiahol dvanástu 40-gólovú sezónu v kariére, čím vyrovnal rekord NHL v podaní Waynea Gretzkého. Obranca Washingtonu Martin Fehérváry vyšiel bodovo naprázdno.

Studeniča si 24. februára stiahol Dallas z waiver listiny, na ktorú ho predtým umiestnilo New Jersey. Chvíľu strávil na rekondičnom pobyte vo farmárskom Texase a proti Washingtonu odohral za Stars štvrtý duel a otvoril si bodový účet v novom pôsobisku.

"Zapôsobil zatiaľ v každom zápase," pochválil 23-ročného slovenského krídelníka kouč Rick Bowness pre periodikum The Dallas Morning News: "Je to naozaj dobrý korčuliar. Keď dostane puk je pokojný a snaží sa tvoriť hru."

Alexander Ovečkin v útoku Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Pri svojej asistencii proti Washingtonu už v 3. minúte zápasu vnikol Studenič po ľavej strane do útočného pásma, z rýchlosti prudko zabrzdil a oklamal tak protihráča, poslal puk na modrú čiaru Esovi Lindellovi a jeho strelu tečoval za chrbát brankára Alexander Radulov. Okrem toho Studenič trafil v zápase žrď a vybojoval presilovú hru za podrazenie, keď ho v prvej tretine fauloval krajan Fehérváry. Z následnej presilovky zvýšil Dallas na 2:0.

Celkovo odohral Studenič takmer 9 minút s plusovým bodom, Sekera mal minutáź 13:22 a jednu strelu na bránku. Fehérváry strávil v drese Caps na ľade 19:20 min, mal jednu strelu a dve trestné minúty. Dvoma gólmi v presilovkách prispel k triumfu hostí Roope Hintz. Washington prehral v riadnom naposledy 28. februára, Jevgenij Kuznecov bodoval v deviatom dueli za sebou, čo je jeho maximum v kariére.

Hráči New Yorku Islanders v zostave s obrancom Zdenom Chárom prehrali na ľade Philadelphie 1:2. O oba góly domácich sa postaral Kevin Hayes. Chára bol na ľade 18:23 min, do štatistík si zapísal dve strely a dve trestné minúty. "Letci" odohrali prvý duel bez dlhoročného kapitána Clauda Girouxa, ktorého vymenili na Floridu.

Halák na striedačke

Vancouver podľahol Buffalu 2:3 po predĺžení, slovenský brankár Jaroslav Halák kryl na striedačke domácich chrbát Američanovi Thatcherovi Demkovi. O triumfe hostí rozhodol v 48. sekunde predĺženia Rasmus Dahlin. Vancouver prehral tretíkrát za sebou.

Carolina prehrala prvýkrát v sezóne štyri zápasy za sebou, keď doma napriek jasnej streleckej prevahe podľahla New Yorku Rangers 0:2. Hviezdou stretnutia bol brankár hostí Alexandar Georgiev, ktorý zneškodnil všetkých 44 striel domácich a dosiahol svoje siedme čisté konto v NHL. Carolina predtým doma bodovala v 14. domácich zápasoch za sebou, jeden ich delil od vyrovnania klubového rekordu.

Jansen Harkins prispel dvoma zásahmi k triumfu Winnipegu na ľade Chicaga 6:4. Kyle Connor dal gól a podieľal sa na ďalších troch, Andrew Copp pridal tri asistencie. San Jose ukončilo šnúru troch prehier víťazstvom nad Arizonou 4:2, Noah Gregor zaznamenal gól a aistenciu.

Philadelphia Flyers – New York Islanders 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 25. Hayes (Konecny, Farabee), 35. Hayes (Farabee, Konecny) – 13. Cizikas. Brankári: Hart - Sorokin, strely na bránku: 37:27, 17.218 divákov

Washington Capitals – Dallas Stars 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Góly: 25. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 49. Orlov (Wilson) – 3. Radulov (Lindell, STUDENIČ, 18. Hintz (Robertson, Pavelski), 31. Hintz (Pavelski, Seguin). Brankári: Vaněček - Oettinger, strely na bránku: 38:23, 18.573 divákov

Carolina Hurricanes – New York Rangers 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 36. Kreider (Trouba, Lafreniere), 60. Vatrano (Zibanejad). Brankári: Andresen - Georgiev, strely na bránku: 44:18, 18.680 divákov

Chicago Blackhawks – Winnipeg Jets 4:6 (0:1, 2:4, 2:1)
Góly: 22. J. Toews (Raddysh, Kubalík), 22. Strome (Kane, DeBrincat), 44. Raddysh (Kane, Strome), 53. Kurashev (Lafferty, Jones) – 10. Ehlers (Connor, Schmidt), 23. Harkins (DeMelo, Copp), 32. Harkins (Copp, Svečnikov), 38. Connor (Scheifele, Wheeler), 40. Morrissey (Scheifele, Connor), 59. Wheeler (Connor, Copp). Brankári: Gleury - Hellebuyck, strely na bránku: 36:32, 19.251 divákov

San Jose Sharks – Arizona Coyotes 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 1. Bonino (Cogliano, Gregor), 56. Meier (Barabanov, Megna), 57. Gregor (Couture), 60. Balcers – 38. Kessel (Crouse), 56. Crouse (Kessel, Gostisbehere). Brankári: Reimer - Vejmelka, strely na bránku: 29:25, 13.349 divákov

Vancouver Canucks – Buffalo Sabres 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 23. J. T. Miller (Garland, Schenn), 34. Horvat (J. T. Miller, Hughes) – 2. Mittelstadt (Olofsson, C. Miller), 24. Skinner (Dahlin, Mittelstadt), 61. Dahlin (Tuch, Thompson). Brankári: Demko - Anderson, strely na bránku: 32:29, 18.873 divákov

Viac o téme: Washington Capitals Andrej Sekera Alexander Ovečkin Dallas Stars Martin Fehérváry Marián Studenič