VIDEO Vedúci AC Miláno opäť vyšiel gólovo naprázdno, Lobotka pri domácom zlyhaní Neapola

Nicolas Gonzalez strieľa gól do siete NeapoluNicolas Gonzalez strieľa gól do siete Neapolu Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo

MILÁNO - Futbalisti lídra talianskej ligy AC Miláno iba remizovali v dueli 32. kola na ihrisku FC Turín 0:0. Na čele tabuľky majú momentálne dvojbodový náskok pred Interom Miláno (odohral o zápas menej) a SSC Neapol. Turínu patrí jedenásta pozícia.

Neapol v nedeľu rovnako stratil dôležité body v boji o majstrovský titul, keď doma prehral s Fiorentinou 2:3. Domáci prehrávali po polčase 0:1 gólom Nicolasa Gonzaleza, ale v 58. minúte vyrovnal Dries Mertens. Potom však Fiorentina dvakrát gólovo udrela vďaka Jonathanovi Ikonemu a Arthurovi Cabralovi. Nádej pre domácich vykresal v 84. minúte Victor Osimhen, ale Fiorentina si výhru už udržala. Hostia sa dostali na 7. miesto tabuľky, na šieste Lazio Rím, resp. pozíciu zaručujúcu účasť v pohárovej Európe v budúcej sezóne strácajú dva body. Slovenský stredopoliar SSC Stanislav Lobotka hral do 80. minúty.

AS Rím otočil domáci duel so Salernitanou a zdolali ju 2:1, v tabuľke je piaty. V drese hostí odohral celý zápas slovenský obranca Norbert Gyömbér a dostal ŽK.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili na ihrisku FC Janov 4:1. Hetrikom sa blysol útočník Rimanov Ciro Immobile, ktorý dal v lige v tejto sezóne už 24 gólov a vedie poradie strelcov. Lazio je v tabuľke šieste, na štvrtý Juventus Turín stráca 7 bodov. Janov je predposledný.