VIDEO O krok bližšie k titulu: Pochettino na oslavy nemyslí, apeluje na udržanie koncentrácie

Futbalisti Paríža St. Germain oslavujú gólFutbalisti Paríža St. Germain oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Jeremias Gonzalez

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain sú po stredajšej ligovej výhre v Angers (3:0) o ďalší krok bližšie majstrovskému titulu a už v sobotu ho môžu získať. Päť kôl pred koncom francúzskej ligy majú pätnásťbodový náskok pred druhým Marseille. Tréner Mauricio Pochettino na oslavy nemyslí, apeluje hlavne na udržanie koncentrácie.

"Myslím, že sme predviedli dobrý výkon. Najdôležitejšie sú ale tri body. Súhlasím, že sme zase o niečo bližšie k tomu, čo si všetci prajeme," povedal na klubovom webe Pochettino. Jeho hráčom stačí v sobotu akokoľvek bodovať v domácom zápase s Lensom, ktorému patrí v tabuľke siedma priečka. Na dosah majú prvú trofej v sezóne po neúspechu v Lige majstrov aj domácom pohári.

Parížania sa museli v Angers zaobísť bez zraneného Lionela Messiho aj vykartovaného Neymara. V 28. minúte ich dostal do vedenia Kylian Mbappé a ešte do prestávky zvýšil Sergio Ramos. Víťazstvo spečatil v druhej polovici kapitán Marquinhos. Majstrovské oslavy hráčov PSG odložilo víťazstvo Marseille nad Nantes (3:2).

"Zápas bol na začiatku bláznivý, ale potom sme dali v správne momenty tri góly a vezieme si domov body. Určite by sme si to užívali inak, keby sme mali teraz šancu oslavovať titul doma, kde sme vyrástli. Počkáme si do soboty," povedal šestnásťročný obranca El Chadaille Bitshiabu, ktorý v drese PSG nastúpil na posledných päť minút a pripísal si prvý ligový štart.

PSG môže vyrovnať rekord St. Etienne

Z Ligy majstrov vypadol parížsky klub v osemfinále s Realom Madrid, predtým neuspel v rovnakej fáze Francúzskeho pohára s Nice. Desiatym domácim titulom by futbalisti PSG vyrovnali rekordéra St. Etienne, ktorý dominoval medzi rokmi 1957 a 1981. Na tróne by Parížania nahradili minuloročného šampióna z Lille.

"Hlavné pre nás teraz je vyhrávať zápasy, byť sústredení a uvidíme, čo bude ďalej. V sobotu chceme predviesť zase dobrý výkon," dodal Pochettino.

Viac o téme: Lionel Messi Neymar Olympique Marseille Sergio Ramos Marquinhos Paríž St. Germain Ligue 1 Lens Angers Mauricio Pochettino Kylian Mbappé