Domov idú s debaklom: Šatkov Lech deklasoval gruzínskeho súpera Slovana, Sparta s remízou
POZNAŇ - Futbalisti Lechu Poznaň zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy nad Dinamom Batumi 5:0. Slovenský obranca Ľubomír Šatka hral za domácich do 67. minúty.
Gruzínsky tím predtým čelil slovenskému šampiónovi ŠK Slovan Bratislava v 1. predkole LM, Dinamo vypadlo po výsledkoch 0:0 na Tehelnom poli a 1:2 po predĺžení doma.
Futbalisti Sparty Praha remizovali vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy s nórskym Vikingom Stavanger 0:0. V drese domácich odchytal celý duel slovenský brankár Dominik Holec, aj obranca Dávid Hancko odohral celých 90 minút. Krídelník Lukáš Haraslín hral do 64. minúty.
Švajčiarsky tím Young Boys Bern uspel na ihrisku lotyšského FK Liepaja 1:0.
90'+5 🏁 Pierwsza część rywalizacji nasza ✅
— Mistrz Polski 🥇 (@LechPoznan) July 21, 2022
_____#UECL | #LPODIN 5:0 pic.twitter.com/lGjlVq4uVP
2. predkolo EKL 2022/2023 - 1. zápasy:
Lech Poznaň - Dinamo Batumi 5:0 (3:0) /Ľ. Šatka (Lech) hral do 67. min/
FC St Joseph’s - Slavia Praha 0:4 (0:3) /I. Schranz (Slavia) bol na lavičke náhradníkov
Sparta Praha - FK Viking 0:0 /D. Holec odchytal a D. Hancko odohral celý zápas, L. Haraslín (všetci Sparta) hral do 64. min/
Rapid Viedeň - Lechia Gdansk 0:0 /M. Koscelník (Rapid) hral do 61. min a dostal ŽK - D. Kuciak
Aris Limassol - Neftči Baku 2:0 (0:0) /J. Szöke (Aris) odohral celý zápas/
HNK Rijeka - IF Djurgarden 1:2 (1:1)
AZ Alkmaar - Tuzla City 1:0 (1:0)
Velež Mostar - Hamrun Spartans 0:1 (0:1)
St. Patrick´s - NŠ Mura 1:1 (0:1)
FC Motherwell - Sligo Rovers 0:1 (0:1)
Raków Čenstochová - FC Astana 5:0 (2:0)
BATE Borisov - Konyaspor 0:3 (0:1)
Vllaznia Škodra - Universitatea Craiova 1:1 (0:1)
CFR Kluž - Inter Escaldes 3:0 (2:0)
Hapoel Beer Ševa - Dinamo Minsk 2:1 (1:0)
Basaksehir Istanbul - Maccabi Netanya 1:1 (0:1)
Racing FC Union - Čukarički Belehrad 1:4 (1:2)
Aris Solún - FK Gomeľ 5:1 (3:1)
OSK Sepsi - Olimpija Ľubľana 3:1 (1:1)
FK Suduva Marijampole - FF Viborg 0:1 (0:0)
Pogoň Štetín - Bröndby Kodaň 1:1 (0:1)
Gzira United - Radnički Niš 2:2 (0:1)
Vorskla Poltava - AIK Štokholm 3:2 (2:2)
Levski Sofia - PAOK Solún 2:0 (2:0)
MOL Fehérvár - FK Gabala 4:1 (0:0)
B36 Tórshavn - FC Tre Fiori 1:0 (0:0)
FC Bazilej - FC Crusaders 2:0 (1:0)
Royal Antverpy - FK Drita 0:0
FC Petrocub - FK Laci 0:0
Ararat Armenia - Paide Linnameeskond 0:0
FK Valmiera - Škendija Tetovo 1:2 (1:1)
FK Makedonija - CSKA Sofia 0:0
Saburtalo Tbilisi - FCSB 1:0
SJK Seinäjoki - SK Lilleström 0:1 (0:0)
FC Koper - FC Vaduz 0:1 (0:0)
FK Molde - IF Elfsborg 4:1 (0:1
KuPS Kuopio - Milsami Orhei 2:2 (0:0)
FK Zirä - Maccabi Tel Aviv 0:3 (0:2)
FC Kyzylžar - NK Osijek 1:2 (0:0)
Kajrat Almaty - FC Kisvárda 0:1 (0:0)
Tobol Kostanaj - Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)
FK Liepaja - Young Boys Bern 0:1 (0:0)
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: Twitter/ Mistrz Polski
- Zdroj: TASR