VIDEO Mbappé zostrelil Juventus už v prvom polčase, Real Madrid proti Celticu nezaváhal

Na snímke vpravo útočník PSG Kylian Mbappé oslavuje svoj druhý gólNa snímke vpravo útočník PSG Kylian Mbappé oslavuje svoj druhý gól Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - V šlágri H-skupiny medzi Parížom Saint-Germain a Juventusom Turín sa tešili domáci, ktorí zvíťazili 2:1 po dvoch presných zásahoch Kyliana Mbappého.

Obhajca titulu Real Madrid vstúpil do skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov výhrou na pôde škótskeho Celticu Glasgow 3:0. O triumfe v utorňajšom stretnutí 1. kola F-skupiny rozhodol až v druhom polčase, keď sa presadili Vinicius Junior, Luka Modrič a Eden Hazard.

Madridčania prišli v prvom dejstve o Karima Benzemu, ten si vypýtal striedanie v 30. minúte a podľa agentúry AP utrpel zranenie kolena. Francúzsky útočník bol najlepší strelec predchádzajúceho ročníka Ligy majstrov aj La Ligy.

"Biely balet" sa dostal do tempa po zmene strán, keď v rýchlom slede skórovali Vinicius Junior aj Modrič a na konečných 3:0 upravil v 77. minúte E. Hazard, ktorý vystriedal práve Benzemu.

Eden Hazard a jeho Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Scott Heppell

Parížania sa ujali vedenia bleskovo, keď Mbappé premenil "oblúčik", ktorý mu poslal Neymar. Ten istý hráč upravil o necelých dvadsať minút na 2:0. Hostia znížili po rohovom kope, keď sa hlavičkou presadil Weston McKennie. V druhom zápase H-skupiny si Benfica Lisabon poradila s Maccabi Haifa 2:0.

Citizens dominovali na pôde Sevilly

Úradujúci anglický majster Manchester City zvíťazil na pôde FC Sevilla vysoko 4:0. O dva góly v sieti súpera sa postaral Erling Haaland a pripísal si deväť presných zásahov v uplynulých štyroch zápasoch vo všetkých súťažiach. Celkovo v tejto sezóne skóroval už dvanásťkrát.

V Rakúsku zaváhal taliansky majster AC Miláno, na trávniku RB Salzburg remizoval 1:1. Hostia prehrávali, keď Noah Okafor "prevalcoval" Pierra Kalulua a následne nasadil brankárovi Mikovi Maignanovi "jasličky". O vyrovnanie sa postaral v 40. minúte Alexis Saelemaekers.

Na snímke vpravo hráč Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Vysokú prehru pred domácim publikom utrpelo Lipsko, ktoré podľahlo Šachtaru Doneck 1:4. Ukrajinský klub zveľadil výsledok pred koncom stretnutia, keď sa v priebehu deviatich minút presadili najprv Michailo Mudryk a po ňom Lassina Traore.

Liga majstrov - 1. kolo skupinovej fázy:

E-skupina:
RB Salzburg - AC Miláno 1:1
Góly: 28. Okafor - 40. Saelemaekers. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Celtic Glasgow - Real Madrid 0:3 (0:0)
Góly: 56. Vinicius Junior, 60. Modrič, 77. E. Hazard. Rozhodoval: Schärer (Švaj.)

RB Lipsko - Šachtar Doneck 1:4 (0:1)
Gól: 58. Simakan - 16. a 58. Šved, 76. Mudryk, 85. Traore. Rozhodoval: Pinheiro (Portug.)