VIDEO Barcelona chystá Interu pomstu za to, čo sa stalo v Miláne: Neexistuje priestor na chybu

Xavi Hernandéz na lavičke BarcelonyXavi Hernandéz na lavičke Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Podľa trénera Xaviho sa futbalisti Barcelony chcú Interu Miláno pomstiť za týždeň staré podujatie na San Sire.

Katalánsky celok prehral na ihrisku talianskeho celku 0:1, čím si v skupine skomplikoval boj o osemfinále, a navyše mu rozhodca Slavko Vinčič odoprel vyrovnávajúci gól aj penaltu.

Vzal im penaltu aj vyrovnávajúci gól

Obranca Interu Denzel Dumfries sa v závere duelu s Barcelonou snažil odhlavičkovať vysoký center z vlastného pokutového územia, lopta mu ale dopadla na ruku. Kvôli tomu sa nedostal k zakončeniu Ansu Fati.

Hostia sa nemohli zmieriť s verdiktom rozhodcu tým skôr, že pár minút pred kontroverzným momentom odvolal Vinčič vyrovnávajúci gól Pedriho. Pred jeho gólovou strelou totiž zahral podobným spôsobom rukou zhodou okolností Fati.

Barcelona túži po pomste

"Máme v sebe túžbu pomstiť sa za to, čo sa stalo v Miláne. Musíme do toho dať všetko, aby víťazstvo zostalo tu. Musíme vyzerať ako Barca v posledných 30 minútach v Miláne. Neexistuje priestor na chybu," povedal Xavi.

Barcelona je v C-skupine tretia a na Inter stráca tri body, na vedúci Bayern dokonca šesť. "Je škoda, že sme v tejto pozícii. Nezostáva nám nič iné len vyhrať. Potrebujeme fanúšikov a hrať intenzívne. Urobíme všetko pre postup do osemfinále," skonštatoval Xavi, ktorý ako hráč ovládol s Barcelonou "milionársku" súťaž štyrikrát.

Tréner Barcelony Xavi Hernández Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

"Podľa mňa bude hrať Inter rovnako ako na San Sire. Vychádza z obrany, treba viac útočiť. Chceme na Camp Nou prežiť čarovný večer a aby nás ľudia podporili," skonštatoval Španiel, ktorého zverencov čaká v nedeľu v španielskej lige priamy súboj o prvé miesto s najväčším rivalom Realom Madrid.

Viac o téme: FC Barcelona Inter Miláno Xavi Hernández Milan Škriniar