FOTO Haló, my chceme hrať tenis! Na dvorci sa usalašil roj včiel

Petra Kvitová odvracia úder v osemfinále US OpenPetra Kvitová odvracia úder v osemfinále US Open Zdroj: SITA/AP/Julia Nikhinson

GUADALAJARA - Česká tenistka Petra Kvitová v prvom kole turnaja WTA v Guadalajare porazila 6:3, 7:5 Bernardu Peraovú.

Tridsaťdvaročná Kvitová nastúpila proti Peraovej v úvodnom kole na druhom turnaji za sebou a rovnako ako pred dvoma týždňami v Ostrave ju porazila. V Mexiku jej však na postup stačili dva sety.

Kvitovej síce vstup do zápasu nevyšiel a prehrávala 1:3, ale piatimi gemami za sebou získala prvé dejstvo pre seba. Druhý set bol vyrovnaný až do stavu 5:5, potom Kvitová zobrala súperke servis a vzápätí rozhodla.

"Začala som dosť zle a len som sa snažila udržať podanie a dostať sa späť," povedala v televíznom rozhovore na kurte Kvitová. "V druhom sete už som bola v pokoji, aj keď to tu veľmi lieta a hrá sa rýchlo," dodala.

Zápas Kvitovej s Peraovou sa začal zhruba s hodinu a pol dlhým oneskorením. Dôvodom bol roj včiel, ktorý sa usadil na empajri.

"Skvelá atmosféra. Dnes to na kurte bzučalo ako v úli," žartovala na sociálnych sieťach. Ďalšou súperkou dvojnásobnej wimbledonskej víťazky bude Bianca Andreescuová.

Viac o téme: Petra Kvitová Včely WTA v Guadalajare