VIDEO Fanúšikovia Montrealu vo vytržení: Celá hala skandovala Slafkovský! Slafkovský!

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si užíva ovácie divákov v Bell CentreSlovenský hokejista Juraj Slafkovský si užíva ovácie divákov v Bell Centre Zdroj: SITA/AP/Paul Chiasson/The Canadian Press

MONTREAL - Moment, na ktorý nikdy nezabudne. Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si otvoril strelecký účet v NHL a prispel premiérovým gólom k víťazstvu Montrealu nad Arizonou.

Draftová jednotka sa trafila v polovici zápasu a stala sa vo veku 18 rokov a 204 dní najmladším slovenským strelcom gólu v histórii NHL.

Keď hlásateľ vyslovil meno Juraja Slafkovského, aby slávnostne oznámil strelca gólu, fanúšikovia "The Habs" burácali.

Nadšené obecenstvo slávnej haly Bell Centre tlieskalo a skandovalo ešte niekoľko desiatok sekúnd po zaznení sirény.

Slafkovský! Slafkovský!

Košický rodák strávil na ľade 14:26 minúty (doposiaľ najviac v NHL) a okrem gólu mal plusový bod, odsedel si dve minúty na trestnej lavici, trikrát vystrelil na bránu a rozdal jeden hit.

"V Montreale je najlepšie publikum a po mojom prvom góle v NHL som si nemohol priať krajšiu odmenu. Streliť prvý gól v tejto hale je sen. Je to skvelé," tešil sa osemnásťročný supertalent.

Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu večera.

"Merci, Montreal!" poďakoval sa divákom vo francúzštine.

Slovenský mladík si celý večer náramne vychutnával. Takto zabával nadšených fanúšikov slávneho kanadského tímu.