V NHL sa prepisovali klubové rekordy: Jeden vytvoril aj Černákov hviezdny spoluhráč

Steven Stamkos oslavuje gól so spoluhráčmiSteven Stamkos oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

SUNRISE - Útočník Floridy Matthew Tkachuk zaznamenal v nočnom zápase NHL proti hokejistom Tampy Bay (2:3 pp) gól a asistenciu a postaral sa tak o klubový rekord.

Stal sa prvým hráčom v histórii Panthers, ktorý bodoval vo všetkých piatich stretnutiach pri vstupe do sezóny. Na konte má tri góly a päť asistencií a vedie produktivitu tímu.

Dvadsaťštyriročný krídelník prišiel na Floridu v rámci hviezdnej výmeny za Jonathana Huberdeaua a od prvého dňa ukazuje, že je pre "panterov" skvelá posila. "Od začiatku sezóny hrá výborne. Vedie bodovanie a v každom zápase nám dokáže pomôcť," chváli Tkachuka tréner Floridy Paul Maurice.

Stamkos strelil sedem gólov v prvých piatich dueloch sezóny

Vo floridskom derby sa do klubovej histórie zapísal aj kapitán Tampy Steven Stamkos, ktorý v 14. minúte v presilovke otvoril skóre. Stal sa prvým hráčom Lightning, ktorý strelil sedem gólov v prvých piatich dueloch sezóny.

Doterajší rekord držal so šiestimi presnými zásahmi Chris Kontos z ročníka 1992/1993. O triumfe "bleskov" rozhodol v 63. minúte Brayden Point a s 10 gólmi v predĺžení sa vyrovnal na druhom mieste historického klubového poradia Martinovi St. Louisovi. Rekordér je Stamkos s 11-timi.

Do histórie sa zapísal aj tréner Detroitu

Ďalší klubový rekord vytvoril tréner Detroitu Derek Lalonde. Red Wings síce prehrali v noci na sobotu na ľade Chicaga 3:4 po predĺžení, ale dokázali bodovať aj vo štvrtom súboji novej sezóny. Lalonde ako prvý kouč v klubovej histórii začal svoje pôsobenie v tíme štvorzápasovou bodovou sériou. Trojzápasové bodové šnúry ťahali Jeff Blashill, Mike Babcock, Jimmy Skinner a Tommy Ivan.

Viac o téme: Steven Stamkos Florida Panthers Tampa Bay Lightning Matthew Tkachuk