VIDEO Medvedev ovládol finále vo Viedni: Titul číslo 15 a istá účasť na Turnaji majstrov

Ruský tenista Daniil Medvedev triumfoval na turnaji ATP vo ViedniRuský tenista Daniil Medvedev triumfoval na turnaji ATP vo Viedni Zdroj: SITA/AP/Heinz-Peter Bader

VIEDEŇ - Ruský tenista Daniil Medvedev porazil vo finále turnaja vo Viedni Kanaďana Denisa Shapovalova 4:6, 6:3, 6:2, získal 15. titul na okruhu ATP a zaistil si účasť na Turnaji majstrov.

Tento rok triumfoval dvadsaťšesťročný moskovský rodák druhýkrát po augustovom víťazstve v Los Cabos.

Nasadená jednotka Medvedev v prvom sete dvakrát prišiel o podanie, čo sa mu doteraz na turnaji nestalo. Premiérovo stratil aj set, ale od druhého dejstva už napriek ďalšemu prehranému servisu dominoval.

Prvé tri mečbaly si vypracoval pri súperovom podaní za stavu 5:1, nakoniec v ďalšom geme premenil po dvoch a štvrť hodinách siedmy.

Bývalá svetová jednotka Medvedev, ktorý pred pár týždňami privítal s manželkou Darjou na svet dcérku, porazil Shapovalova štvrtýkrát za sebou a vzájomnú bilanciu upravil na 4:2. V pondelkovom vydaní rebríčka sa posunie o jednu priečku na tretie miesto pred Nóra Caspera Ruuda.