VIDEO Demolácia súpera: Tatar prispel asistenciou a štyrmi pluskami k drvivej výhre New Jersey

Zach Werenski (8) a Tomáš TatarZach Werenski (8) a Tomáš Tatar Zdroj: SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

NEW YORK - Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel v zámorskej NHL jednou asistenciou k hladkému triumfu New Jersey nad Columbusom 7:1. Pre Tatara to bol tretí bod (1+2) v prebiehajúcom ročníku profiligy, "diabli" vyhrali tretí zápas za sebou.

Hráči Anaheimu Ducks ukončili sedemzápasovú sériu prehier, keď triumfovali nad Torontom Maple Leafs 4:3 po predĺžení. V ich drese opäť chýbal slovenský útočník Pavol Regenda. Do nočného programu nezasiahol ani brankár Jaroslav Halák, ktorý sledoval zo striedačky výhru svojho NY Rangers v Arizone 3:2.

Tatar nastúpil v prvej formácii domácich, odohral 14:17 min a pripísal si aj tri strely a až štyri plusové body, najviac z celého tímu. Gólom a asistenciou sa prezentoval jeho spoluhráč z útoku a kapitán tímu Nico Hischier.

Tatar mal v tretej tretine podiel na presnom zásahu švédskeho útočníka Jespera Bratta, ktorý pridal aj asistenciu a bodoval tak aj v deviatom dueli od štartu sezóny (4+11). Hráči New Jersey prestrieľali posledný tím tabuľky Východnej konferencie v pomere 53:21.

Vladislav Gavrikov (4) a Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

"Dnes sme si to užívali. Každá formácia hrala dobre a Columbusu sme toho veľa nedovolili," zhodnotil tímový výkon Hischier.

Elvis Merzlikins predviedol v bránke hostí 46 zákrokov, ale vysokej prehre nezabránil. "Elvis bojoval až do konca, ale bolo to dnes škaredé a zle sa na to pozeralo. Potrebujeme sa vrátiť ku koreňu problému a to je na mne. Musím ich lepšie pripraviť," ťažko hľadal slová kouč Columbusu Brad Larsen, ktorého zverenci prehrali trikrát v rade.

Regenda nehral, Šesťorkin nepustil do bránky Haláka

Najhorší tím doterajšej sezóny Anaheim prehrával na začiatku tretieho dejstva s Torontom už 1:3 a v 47. minúte mohol byť rozdiel trojgólový, no Alexander Kerfoot nepremenil samostatný nájazd. Krátko na to znížil Trevor Zegras, o vyrovnanie s postaral Dmitrij Kulikov a v tretej minúte predĺženia rozhodol opäť Zegras.

"Pozbierali sme sa a ukázali, že sa môžeme dostať z tejto krízy. Je fajn, že sme sa opäť dočkali víťazstva," uviedol Zegras. Pre Ducks to bola len druhá výhra v sezóne, Toronto prehralo štvrtý duel v sérii. Regenda bol v pozícii zdravého náhradníka v treťom stretnutí v rade. Ducks v druhom dueli za sebou nasadili do hry 11 útočníkov a sedem obrancov.

Útočník Anaheimu Trevor Zegras Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Alex Gallardo

Pod triumf Rangers v Arizone sa gólom a asistenciou podpísal Artemij Panarin, ktorý tak parádne oslávil svoje 31. narodeniny. Je iba tretí hráč v histórii klubu, ktorý zaznamenal v deň narodenín tri body - pred ním to dokázali Pavel Bučnevič (2021) a Wayne Gretzky (1999).

Brankár "jazdcov" Igor Šesťorkin v sobotu vychytal víťazstvo na ľade Dallasu (6:3) a uspel aj o deň neskôr, keď predviedol 18 zákrokov.

"Nikdy nie je pre brankára ľahké nastúpiť v dvoch dňoch za sebou, ale nebolo to na ňom vidieť. Všetci však predviedli dobrý výkon," povedal o Halákovom brankárskom kolegovi tréner NY Rangers Gerard Gallant. Šesťorkin nastúpil na dva duely v dvoch dňoch iba druhýkrát v kariére.

Kaprizov rozhodol o výhre Minnesoty

Minnesota vyhrala v Chicagu 4:3 po nájazdoch, ten rozhodujúci premenil Kirill Kaprizov. Dvoma gólmi sa na triumfe hostí podieľal Matt Boldy, ktorý dvakrát bleskovo odpovedal na zásah Chicaga. V prvom prípade vyrovnal na 1:1 iba 22 sekúnd po inkasovanom góle, vyrovnanie na 3:3 mu trvalo iba 17 sekúnd po buly v stredovom kruhu.

Jeho spoluhráč Mason Shaw si v siedmom stretnutí otvoril strelecký účet v profilige a pridal aj asistenciu.

"Je to asi klišé, ale viac ako gól ma teší víťazstvo. Sme perfektná partia a som rád, že môžem, byť jej súčasťou," uviedol Shaw. Brankár hostí Marc-Andre Fleury zaznamenal 62. víťazstvo v nájazdoch, čo je najviac v histórii NHL. Odpútal sa tak od Henrika Lundqvista (61). Blackhawks prehrali štvrtý duel po sebe.

Útočník Minnesoty Wild Kirill Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Paul Beaty

Líder Východnej konferencie Vegas vyhral nad Winnipegom 2:1 po predĺžení a zaznamenal štvrtý triumf za sebou. Sedem sekúnd pred koncom predĺženia o tom rozhodol po parádnej individuálnej akcii Jack Eichel.

"Počul som krik zo striedačky, že do konca už nezostáva veľa času. Vedel som, že súper má na ľade už unavených hráčov, tak som to na nich vyskúšal a vyšlo to," smial sa po zápase Eichel. Jeho tím mal jasnú streleckú prevahu, brankár Winnipegu Connor Hellebuyck predviedol 46 zákrokov.

Sumár NHL:

New Jersey Devils – Columbus Blue Jackets 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)
Góly: 18. Zetterlund (Hischier), 24. Hischier, 24. Graves (Bratt, Hughes), 40. Marino, 44. Siegenthaler (Mercer, Haula), 53. Bratt (Hughes, TATAR), 55. Wood (Bastian, McLeod) – 27. Činachov (Sillinger, Johnson). Brankári: Vaněček - Merzlikins, strely na bránku: 53:21

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 3:4 po predĺžení a nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. McCabe (Lafferty, Tinordi), 31. Toews (Kurašev, Roos), 51. Athanasiou (Kane, Tinordi) – 8. Boldy (Hartman), 11. Shaw (Steel, Dewar), 51. Boldy (Eriksson Ek, Shaw), rozh. nájazd Kaprizov. Brankári: Stallock - Fleury, strely na bránku: 26:35

Vegas Golden Knights – Winnipeg Jets 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 48. Stone (Eichel), 65. Eichel (Theodore, Stone) – 41. Lowry (Pionk, Barron). Brankári: Hill - Hellebuyck, strely na bránku: 48:24

Anaheim Ducks – Toronto Maple Leafs 4:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 12. Silfverberg (Grant, Lundeström), 48. Zegras (Terry), 54. Kulikov (Vatrano, Shattenkirk), 63. Zegras (Strome) – 5. Matthews (Nylander, Marner), 18. Malgin (Nylander, Robertson), 41. Järnkrok (Kerfoot, Brodie). Brankári: Gibson - Kallgren, strely na bránku: 39:35

Arizona Coyotes – New York Rangers 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Góly: 27. Crouse (Guenther, Maccelli), 32. Bjugstad (Keller, Guenther) – 22. Lafreniere (Panarin, Miller), 39. Panarin (Fox), 53. Zibanejad (Kreider, Panarin). Brankári: Ingram - Šesťorkin, strely na bránku: 20:39

Viac o téme: Tomáš Tatar New Jersey Devils Columbus Blue Jackets