VIDEO Pridajú ďalší veľký titul? České hviezdy začali cestu za obhajobou víťazne

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková sa stali víťazkami MS WTA TourČeské tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková sa stali víťazkami MS WTA Tour Zdroj: SITA/AP/Refugio Ruiz

FORT WORTH - České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vykročili úspešne za obhajobou titulu na Turnaji majsteriek.

Najvyššie nasadený pár porazil v Texase v úvodnom dueli skupiny Rosie Casalsovej americko-holandskú dvojicu Desirae Krawczyková, Demi Schuursová 6:4, 6:3. Úvodný duel súťaže vyhrali Češky aj pri štvrtej účasti.

Dvadsaťšesťročné tenistky môžu na turnaji vo Fort Worth nadviazať na tohtoročné triumfy z Australian Open, Wimbledonu a US Open. Titul na Turnaji majsteriek môžu obhájiť ako siedmy pár v histórii.

"Predviedli sme dobrú hru. Prvé zápasy sú vždy ťažké a čakala som, že to bude zradné. Bolo tam množstvo gemov, ktoré šli cez zhodu. Som rada, že sme to zvládli a vyhrali prvý zápas," povedala v rozhovore na kurte Krejčíková.

Olympijské víťazky z Tokia otvorili v texaskej Dickies Arene celý turnaj. Úvod zápasu bol proti turnajovým osmičkám na chvíľu prerušený kvôli nefunkčnému elektronickému systému jastrabieho oka. Češky od stavu 3:3 prelomili dvakrát servis súperiek a po 46 minútach vyhrali prvý set.

V druhom dejstve síce Češky stratili trikrát servis, vo všetkých piatich prípadoch ale dokázali prelomiť podanie súperiek. Po hodine a pol zakončili duel druhým využitým mečbalom.

Viac o téme: Turnaj majsteriek Kateřina Siniaková Demi Schuursová Barbora Krejčíková Desirae Krawczyková