VIDEO Real s prehľadom postupuje z prvého miesta, Šachtar si proti Lipsku ani neškrtol!

Hráči Realu Madrid sa radujú z góluHráči Realu Madrid sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Real Madrid rozstrieľal Celtic 5:1 vďaka rýchlym gólom z pokutových kopov, ktoré prišli po rukách hráčov Celticu v šesttnáske.

Futbalisti RB Lipsko si vybojovali postup do osemfinále Ligy majstrov. V stredajšom priamom súboji o druhé miesto v F-skupine zdolali Šachtar Doneck jednoznačne 4:0.

Lipsko išlo do rozhodujúceho duelu s trojbodovým náskokom pred Doneckom a na postup mu stačila aj remíza. Nemecký tím však vo Varšave, prechodom domove ukrajinského celku, nenechal nič na náhodu a od úvodu tlačil.

Hostia skórovali už v 10. minúte zásluhou Christophera Nkunkua a v prvom polčase nedovolili súperovi ani jednu strelu na bránku. Päť minút po zmene strán pridal druhý gól Andre Silva a v priebehu 62. a 68. minúty definitívne rozhodli o postupe Dominik Szoboszlai a vlastný gól Valerija Bondara. Lipsko však môže mrzieť zranenie útočníka Tima Wernera, ktorý opustil ihrisko už v 19. minúte.

Bohdan Mykhaylichenko nahráva loptu Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Michal Dyjuk

Nemecký tím mohol v prípade zaváhania Realu postúpiť z prvého miesta, no Madridčania si pred vlastnými divákmi schuti zastrieľali a posledný Celtic zdolali jasne 5:1. V prvom polčase odpískal rozhodca tri penalty, Luka Modrič a Rodrygo svoje premenili, no Josip Juranovič nevyužil šancu znížiť na 1:2.

V druhom dejstve pridali ďalšie góly Marco Asensio, Vinicius Junior a Federico Valverde. V závere ešte skorigoval výsledok Jota. Real vyhral skupinu s 13 bodmi, Lipsko má o jeden menej, do vyraďovacej fázy Európskej ligy ide Doneck.

6. kolo skupinovej fázy LM:

F-skupina:
Šachtar Doneck - RB Lipsko 0:4 (0:1)
Góly: 10. Nkunku, 50. Silva, 62. Szoboszlai, 68. Bondar (vl.), rozhodoval: Oliver (Angl.)

Real Madrid - Celtic Glasgow 2:0
Góly: 6. Modrič (z 11m), 21. Rodrygo (z 11m), 51. Asensio, 61. Vinicius, 71. Valverde - 84. Jota, rozhodoval: Frappart (Fr.)