VIDEO Po 9 rokoch sme s Rakúskom prehrali: Ramsayho asistent pomenoval náš najväčší problém

Na snímke vľavo tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay a vpravo asistent Peter FrühaufNa snímke vľavo tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay a vpravo asistent Peter Frühauf Zdroj: TASR/Martin Baumann

KREFELD - Slovenskí hokejisti odohrali 40. zápas proti Rakúsku, no 32. víťazstvo si nepripísali. Vo štvrtok prehrali na Nemeckom pohári v Krefelde 2:3 po predĺžení po nevýraznom výkone najmä v druhej tretine.

Do zápasu pritom vstúpili dobre, do vedenia poslal Slovákov svojim prvým reprezentačným gólom Michal Beňo, no Rakúšania potom otočili skóre. V tretej tretine vyrovnal Adrián Holešinský, no v predĺžení slovenskí hokejisti nezvládli jeho úvod a inkasovali po 32 sekundách. "Teší nás tretia tretina, najmä jej záver, kde sme siahali na víťazstvo. Ale to sme chceli od začiatku.

Preto nás mrzia prvé dve tretiny. Prišlo nám, že hráči sú pomalí, pritom sme skladali tím z rýchlych korčuliarov. Ale je pravda, že Rakúšania na nás nabehli, boli silní v súbojoch. My musíme súboje viac vyhrávať, tam sme najviac zaostávali," uviedol asistent trénera Peter Frühauf.

Ani zďaleka sme nevyužili potenciál

V drese Slovenska nastúpilo päť debutantov, niektorí priznali, že ich prekvapilo tempo zápasu. "Nejdem sa vyhovárať. Nemôžeme nikomu nič vyčítať, chalani sa snažili. Skúsenosť chýba každému, ale my vieme, na čo tí chalani majú. Ani zďaleka sme nevyužili potenciál ktorý máme, verím, že to ukážeme v ďalších zápasoch," skonštatoval Frühauf.

Zverenci Craiga Ramsayho mali pritom blízko k triumfu. Po góle Holešinského na 2:2 získali momentum zápasu, ale ďalšia šanca Adama Sýkoru zostala nevyužitá. "Tam sme mali strhnúť víťazstvo na našu stranu, mali sme šance okolo bránky, tam musíme byť hladnejší. Musíme to dostať do bránky hoci aj s obrancom," vyhlásil Ramsayho asistent.

Disciplína je kľúč

V druhom zápase na turnaji sa slovenskí hokejisti stretnú v sobotu 12. novembra o 14.00 h s Dánskom. Ak chcú však pomýšľať na úspech, musia zlepšiť aj disciplínu. V  dueli s Rakúskom mali na trestnej lavici päť hráčov, súper len jedného.

Na snímke brankár Denis Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Nechcem nikomu krivdiť, fauly si musím pozrieť, ale čo som videl, tak pomer vylúčených mohol byť vyrovnanejší. Ale ak chceme otáčať zápas, tak nemôžeme ísť do oslabenia troch proti piatim. Museli sme na oslabenie využiť hráčov, ktorých sme chceli využiť na ofenzívne ťaženie. Ale päť vylúčených na tejto úrovni môže byť osudné," uzavrel Frühauf.

Viac o téme: Slovensko Rakúsko Nemecký pohár Peter Frühauf Craig Ramsay