VIDEO Takmer o celú jednu sekundu: Kilde ovládol úvodný zjazd sezóny! Bendík nedokončil

Nórsky lyžiar Alexander Aamodt Kilde vyhral zjazd v Lake LouiseNórsky lyžiar Alexander Aamodt Kilde vyhral zjazd v Lake Louise Zdroj: SITA/AP/Frank Gunn/The Canadian Press

LAKE LOUISE - Nórsky lyžiar Alexander Aamodt Kilde vyhral úvodný zjazd novej sezóny Svetového pohára. V kanadskom Lake Louise triumfoval s náskokom ôsmich stotín pred Rakúšanom Danielom Hemetsbergerom.

Tretí skončil so stratou 10 stotín Švajčiar Marco Odermatt. Slovák Martin Bendík preteky nedokončil.

Kilde slávil v sobotu celkovo 14. víťazstvo v SP, siedme v kráľovskej alpskej disciplíne a úspešne vykročil za obhajobou malého glóbusu.

Odermatt si vďaka tretej priečke upevnil post lídra celkového poradia prestížneho seriálu. V októbri nenašiel premožiteľa v obrovskom slalome v rakúskom Söldene.

"Dnes som veľmi riskoval a vyšlo to dobre. Boli to veľmi tesné preteky. V Lake Louise som ešte nikdy tak rýchly nebol. Ale mal som z toho dobrý pocit," povedal Kilde.

"Pred Lake Louisa vždy panuje trochu neistota, ako na tom človek bude. A keď sa vyhrá, je to skvelý pocit," dodal po vydarenom zahájení sezóny rýchlostných disciplín.

V nedeľu je v Lake Louise na programe superobrovský slalom. Aj v tejto disciplíne vlani v celkovom hodnotení triumfoval Kilde.

"Je to ohromné, lepší štart do sezóny som mať nemohol. Viem, že mi to ide a môžem z toho ťažiť. Stačí si len robiť svoju prácu," tešil sa po pretekoch Kilde podľa AFP.

Svetový pohár v kanadskom Lake Louise:

zjazd mužov: 1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 1:47,98 min, 2. Daniel Hemetsberger (Rak.) +0,06 s, 3. Marco Odermatt (Švajč.) +0,10, 4. Matthias Mayer (Rak.) +0,37, 5. Beat Feuz (Švajč.) +0,63, 6. Johan Clarey (Fr.) +0,88, 7. Niels Hintermann (Švajč.) +0,95, 8. Thomas Dressen (Nem.) +1,02, 9. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,12, 10. Romed Baumann (Nem.) +1,13,... Martin BENDÍK (SR) nedokončil

Celkové poradie (po 2 z 40 pretekov): 1. Odermatt 160 b, 2. Kilde 100, 3. Žan Kranjec (Slovin.) a Hemetsberger obaja 80, 5. Henrik Kristoffersen (Nór.) 60, 6. Lucas Braathen (obaja Nór.) a M. Mayer (Rak.) obaja po 50;

Poradie v zjazde (po 1 z 12 pretekov): 1. Kilde 100 b, 2. Hemetsberger 80, 3. Odermatt 60

Viac o téme: Lake Louise Zjazd Marco Odermatt Alexander Aamodt Kilde Daniel Hemetsberger
  • Zdroj: TASR, ČTK