Dve medaily pre USA: Američanka Digginsová zvíťazila v pretekoch na 20 km v Davose

Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová (uprostred) sa teší po víťazstve v pretekoch na 20 km voľnou technikou na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom Davose v nedeľu 18. decembra 2022. Druhá skončila Nórka Ingvild Oestbergová (vľavo). Na pódiAmerická bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová (uprostred) sa teší po víťazstve v pretekoch na 20 km voľnou technikou na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom Davose v nedeľu 18. decembra 2022. Druhá skončila Nórka Ingvild Oestbergová (vľavo). Na pódi Zdroj: TASR/AP/Gian Ehrenzeller/Keystone

DAVOS - Americká bežkyňa na lyžiach Jessica Digginsová zvíťazila v nedeľných pretekoch na 20 km voľnou technikou na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom Davose.

Druhá skončila Nórka Ingvild Oestbergová, ktorá zaostala za víťazkou o 5,5 sekundy. Na pódiu ich doplnila ďalšia americká reprezentantka Rosie Brenannová (+11,6).

Digginsová slávila druhý triumf v sezóne. Celkovo to bolo jej 14. individuálne prvenstvo v SP. Mimo prvej trojky skončila líderka SP Nórka Tiril Udnes Wengová.

Súťažný víkend v Davose bol generálkou na Tour de Ski, ktorá odštartuje 31. decembra vo švajčiarskom stredisku Val Münstair a zakončí 8. decembra v talianskom Val di Fiemme.