Absolútna dominancia Nórov vo švajčiarskom Davose: Andrej Renda mimo elity

Simen Hegstad Krüger ovládol preteky v DavoseSimen Hegstad Krüger ovládol preteky v Davose Zdroj: SITA/AP/Gian Ehrenzeller/Keystone

DAVOS - Nórsky bežec na lyžiach Simen Hegstad Krüger triumfoval v nedeľných pretekoch na 20 km voľnou technikou na podujatí Svetového pohára vo švajčiarskom Davose.

Pri neúčasti lídra priebežného poradia Nóra Paala Golberga nechal za sebou o 22,3 sekundy druhého krajana Hansa Christera Holunda.

Dominanciu nórskych bežcov, ktorí obsadili prvých šesť priečok, potvrdil pódiovým umiestnením aj Sjur Rothe, so stratou 24,5 s na víťaza. Slovenský lyžiar Andrej Renda obsadil s viac ako osemminútovým mankom 57. miesto.

Súťažný víkend v Davose bol generálkou na Tour de Ski, ktorá odštartuje 31. decembra vo švajčiarskom stredisku Val Münstair a zakončí 8. januára v talianskom Val di Fiemme.

Víťazné trio Simen Hegstad Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Gian Ehrenzeller/Keystone

intervalový štart voľnou technikou na 20 km:

muži: 1. Simen Hegstad Krüger 42:12,3 min, 2. Hans Christer Holund +22,3 s., 3. Sjur Rothe +24,5, 4. Didrik Tönseth +52,0, 5. Johannes Hösflot Kläbo +52,5, 6. Iver Tildheim Andersen (všetci Nór.) +1:01,6, 7. Friedrich Moch (Nem.) +1:01,8, 8. Arsi Ruuskanen (Fín.) +1:16,8, 9. Henrik Donnestad (Nór.) +1:18,9, 10. Andrew Musgrave (V. Brit.) +1:20,7

priebežné poradie SP (10 z 32 pretekov): 1. Golberg 756, 2. Kläbo 537, 3. Pellegrino 500, 4. Nyenget 426, 5. Jouve 400, 6. Musgrave 379

Viac o téme: Simen Hegstad Krüger Andrej Renda