Klopp po výhre velebil španielskeho mladíka: Je to výnimočný talent a drzý ako čert

Hráč Liverpoolu Virgil van Dijk (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčmiHráč Liverpoolu Virgil van Dijk (vpravo) sa teší z gólu so spoluhráčmi Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Rolu favorita stretnutia anglickej Premier League zvládol aj Liverpool, ktorý po nie príliš vydarenom vstupe do sezóny zaknihoval na ihrisku Aston Villy tretie víťazstvo za sebou.

Základ výhry položili "The Reds" hneď v prvom polčase, keď do vedenia išli už v 5. minúte zásluhou Mohameda Salaha.

V 37. minúte po rohovom kope zvýšil na 2:0 stopér Virgil van Dijk, ktorý slabšou ľavačkou namieril presne k vzdialenejšej žrdi. Vo Villa Parku udržal nádeje domácich gólom po zmene strán Ollie Watkins.

Napodobnil najväčšie hviezdy tímu

Definitívu dal zápasu v 81. minúte po dvoch minútach na ihrisku prvým seniorským gólom striedajúci Stefan Bajcetic. Španielsky mladík sa stal vo veku 18 rokov a 65 dní tretím najmladším strelcom v histórii Liverpoolu v Premier League.

Hneď za legendárnym Michealom Owenom (17 rokov a 143 dní) a Raheemom Strelingom (17 rokov a 317 dní). Je tiež druhým najmladším Španielom, ktorý skóroval v súťaži, hneď za Cescom Fabregasom, ktorému sa to podarilo vo veku 17 rokov a 113 dní v auguste 2004 proti Blackburnu Rovers.

Andrew Robertson a Stefan Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

"Stefan je výnimočný talent. Je drzý ako čert a to, ako hrá, je skvelé. Jeho prístup je výnimočný. Mal otca futbalistu, takže gény tam sú, ale aj uvedomelosť a zápasová inteligencia," povedal o osemnásťročnom futbalistovi so srbskými koreňmi kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.

Viac o téme: Premier League FC Liverpool Jürgen Klopp Aston Villa Stefan Bajcetic