Tím ARC Bratislava zaznamenal cenné víťazstvo: Dúfame, že nám slovenskí fanúšikovia budú držať palce

Monopost ARC BratislavaMonopost ARC Bratislava Zdroj: ARC Bratislava/Petr Frýba

BRATISLAVA - Tím ARC Bratislava s posádkou Miro Konôpka, Andrzej Lewandowski (POL)na Lamborghini GT3 EVO zaznamenali v seriáli Middle East Trophy víťazstvo vo svojej triede GT3Am na podujatí Hankook 6h Abu Dhabí.

Po problémoch v kvalifikácii pri štarte s 20. miesta skončil náš tím celkovo desiaty, keď o lepšie celkové umiestnenie ho pripravili hlavne nové predpisy „pass around“, ktoré v týchto pretekoch skúšal organizátor tohto seriálu.

V celkovom hodnotení seriálu Middle East Trophy, do ktorého sa počítali aj výsledky decembrových pretekov 12h Kuwait, skončilo ARC Bratislava na 2. mieste za americkým tímom CP Motorsport.

Miro Konôpka Galéria fotiek (3) Zdroj: ARC Bratislava/Petr Frýba

Dúfame, že nám slovenskí fanúšikovia budú držať palce

Miro Konôpka už po pretekoch myslel na ďalšie podujatia: "Zimná prestávka v Európe je dlhá, preto sme privítali možnosť zajazdiť si Middle East Trophy.

Bol to dobrý tréning na Asian Le Mans Series, ktorá štartuje o dva týždne na Dubai Autodrome a bude mat rekordnú účasť 48 štartujúcich (24 prototypov a 24 GT), a to usporiadateľ odmietol viaceré renomované tímy, keďže priepustnosť trate je už teraz na limite.

Dúfame, že nám slovenskí fanúšikovia budú držať palce, hoci vyhrať a postúpiť na 24h Le Mans 2023 pri takejto konkurencii by sa rovnalo zázraku."

Tím ARC Bratislava s Galéria fotiek (3) Zdroj: ARC Bratislava/Petr Frýba

Viac o téme: Miro Konôpka Slovensko ARC Bratislava
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: Športky