Šance AC Milána na obhajobu titulu sa po prehre opäť znížili: Veľa vecí nám nevychádza

Brahim Diaz sklamane reaguje na vysokú prehruBrahim Diaz sklamane reaguje na vysokú prehru Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

RÍM - Futbalisti Lazia Rím poskočili na tretie miesto tabuľky talianskej Serie A po jednoznačnom triumfe nad AC Miláno 4:0 a výrazne zmenšili jeho šance na obhajobu titulu.

Úradujúci šampióni sú momentálne druhí a na vedúci Neapol strácajú už dvanásť bodov. Lazio figuruje na tretej pozícii vďaka lepšej bilancii vzájomných zápasov s Interom Miláno.

Rimania sa v utorňajšom zápase 19. kola na Stadio Olimpico dostali do vedenia už v 4. minúte, keď sa presadil kapitán Sergej Milinkovič-Savič a do prestávky zvýšil na 2:0 Mattia Zaccagni. Po hodine hry pridal tretí zásah z pokutového kopu Luis Alberto a v 75. minúte spečatil skóre Felipe Anderson.

Futbalisti Lazia Rím oslavujú Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

Defenzíva AC mala veľké problémy s rýchlymi prechodmi hráčov Lazia do útoku, ktorí dokázali aj dobre kombinovať.