Inter si aj bez Škriniara poradil s Udinese: Lukaku sa presadil prvýkrát od zranenia

Romelu Lukaku oslavuje gól Interu MilánoRomelu Lukaku oslavuje gól Interu Miláno Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Romelu Lukaku skóroval prvýkrát od svojho zranenia a pomohol Interu Miláno upevniť si druhé miesto v tabuľke talianskej ligy víťazstvom 3:1 nad Udinese.

V 23. kole zvíťazil aj mestský rival Interu AC Miláno, ktorý zdolal Monzu 1:0 a vďaka gólu Juniora Messiasa z prvého polčasu sa posunul na tretie miesto v tabuľke. Riccardo Orsolini zabezpečil víťazstvo Bologne nad trápiacou sa Sampdoriou Janov gólom v 90. minúte.

Inter išiel do vedenia v 17. minúte, keď bol v pokutovom území faulovaný Dumfries. K penalte sa postavil Lukaku, ale jeho pokus brankár zneškodnil. Penalta sa však opakovala a belgický útočník druhýkrát skóroval. Bol to jeho prvý ligový gól od augusta.

Udinese sa podarilo vyrovnať v závere prvého polčasu a v druhom mohlo dokonca otočiť zápas. V 72. minúte postupovali štyria hráči Udinese na dvoch obrancov Interu, ale nigérijský útočník Success situáciu zle vyriešil a jeho následná strela bola neúspešná.

Denzel Dumfries a Destiny Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Z následného protiútoku domácich potom skóroval Mchitarjan. V závere zápasu pridal poistný gól Martínez. Inter je druhý s 15 bodmi za vedúcim Neapolom, Udinese je v neúplnej tabuľke deviate. V zostave domácich tentokrát chýbal slovenský obranca Milan Škriniar.