VIDEO Strhujúce derby plné gólov: Neuveriteľná tretina spasila Banskú Bystricu

Patrik Marcinek (Zvolen) bojuje o puk proti hráčom Banskej BystricePatrik Marcinek (Zvolen) bojuje o puk proti hráčom Banskej Bystrice Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena nevyužili v nedeľu večer v 39. kole Tipos extraligy možnosť priblížiť sa bodovo na vedúci Slovan Bratislava, pretože nezvládli derby duel na svojom štadióne s Banskou Bystricou.

Hoci v druhej tretine viedli 4:1, hostia otočili na 4:5, a keď sa už zdalo, že po vyrovnávajúcom zásahu domáceho Hecla na 5:5 pôjde zápas do predĺženia, tri body pre tím spod Urpína zariadil svojim tretím gólom v zápase Patrick Watling.

"Nebol to môj prvý hetrik v kariére. Som rád za chalanov, že som pomohol otočiť skóre. Bol to perfektný ligový zápas v skvelej atmosfére. Vo Zvolene to je vždy šialené, aj teraz sa stále hralo hore-dole. My sme však boli schopní nájsť spôsob ako zvíťaziť," tešil sa 29-ročný Kanaďan z obratu i z troch svojich gólov.

K výkonu mužstva v derby dodal: "Bol to skvelý tímový výkon. Cítili sme, že ideme správnym smerom a opäť sme dokázali, že sa nikdy nevzdávame."

Tretia tretina bola neuveriteľná

Banskobystričania vyhrali tretí duel za sebou, z posledných štrnástich stretnutí zaknihovali dovedna dvanásť výhier a môžu sa tak tešiť i zo štvrtého miesta v tabuľke, keď preskočili Spišskú Novú Ves.

"Poviem vám, že tento tím je nebojácny a nikdy sa nevzdáva. A netrápi nás, aké je skóre. Naša tretia tretina bola neuveriteľná. Hráči hľadajú spôsob ako vyhrať a to je znak veľkých tímov. Možno brankári na oboch stranách nechytali dobre, ale náš gólman sa necítil dobre.

hlavný tréner HC'05 Banská Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Vedel som o tom, ale vrátil sa do zápasu a v tretej tretine nás viackrát podržal. A to bolo najdôležitejšie," hodnotil výhru banskobystrický kouč Doug Shedden.

Mali sme dať piaty gól

Zvolenčania mali najmä v druhej tretine navrch, ale nedokázali udržať trojgólový náskok. "Bol to výborný zápas z jednej i druhej strany. V prvom rade treba zagratulovať Banskej Bystrici, že nás porazila. Hostia šliapali až do konca. Za stavu 4:1 pre nás sme tam asi mali dať piaty gól na 5:1, aby sme výsledok udržali.

Dostali sme potom zbytočný gól z prečíslenia. Bol to pekný hokej z oboch strán, ale tých inkasovaných gólov na našej strane je strašne veľa," vyjadril sa k prehre zvolenský kouč Peter Oremus.

Odmietol úvahy, že by jeho tím za trojgólového vedenia poľavil: "Nebolo to uspokojenie na našej strane, ale inkasovali sme lacné góly, to treba odstrániť."

Viac o téme: HKM Zvolen HC'05 Banská Bystrica Patrick Watling