Za najlepšími výrazne zaostali: Kvarteto Slovákov neuspelo v kvalifikácii šprintu

Na snímke slovenská bežkyňa na lyžiach Barbora KlementováNa snímke slovenská bežkyňa na lyžiach Barbora Klementová Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

PLANICA - Slovenskí bežci na lyžiach Barbora Klementová, Marianna Klementová, Jáchym Cenek a Andrej Renda neuspeli v kvalifikácii šprintu klasickou technikou na MS v Planici.

Najskúsenejšia z kvarteta Barbora Klementová obsadila na 1,4 km dlhej trati v slovinskom stredisku 50. miesto so stratou 27,09 s na najrýchlejšiu Švédku Jonnu Sundlingovú.

Do vyraďovacích bojov medzi elitnú tridsiatku nepostúpili ani traja debutanti na svetovom šampionáte. Marianna Klementová skončila v konkurencii 99 bežkýň na 59. priečke (+40,10). Cenek bol 58. s mankom 23,25 s na víťaza kvalifikácie Nóra Erika Valnesa. Rendu klasifikovali na 71. pozícii (+29,08).

Viac o téme: Barbora Klementová Marianna Klementová Andrej Renda Jáchym Cenek