VIDEO Emócie sa dali krájať: Ukrajinská tenistka získala prvý titul! Ruskej súperke nepodala ruku

Ukrajinská tenistka Marta KosťukováUkrajinská tenistka Marta Kosťuková Zdroj: Profimedia

AUSTIN - Premiérový ročník turnaja v Austine vyhrala ukrajinská tenistka Marta Kosťuková. Ôsma nasadená hráčka porazila v nedeľnom súboji finálových debutantiek na okruhu WTA Tour 6:3, 7:5 Rusku Varvaru Gračevovú a v dvadsiatich rokoch získala prvý titul.

Pre Kosťukovú bol už postup do finále najväčším úspechom kariéry. Pred štartom v Austine bola na 52. mieste najvyššie postavenou hráčkou v aktuálnom rebríčku, ktorá nikdy nehrala o titul.

V sobotu sa jej podarilo na piaty pokus prejsť cez semifinále, navyše po výhre nad turnajovou štvorkou Danielle Collinsovou z USA.

Proti 88. hráčke sveta Gračevovej potvrdila Kosťuková rolu favoritky za hodinu a pol. Druhý set otočila zo stavu 3:5 a setbalu a po zápase nepodala súperke ruku, čo voči ruským a bieloruským tenistkám praktizuje od minuloročného začiatku vojny na Ukrajine.

Titul venovala všetkým Ukrajincom

Ukrajinská tenistka Marta Kosťuková venovala svoj prvý titul na okruhu WTA všetkým ľuďom, ktorí bojujú a umierajú na území jej domoviny. Dvadsaťročná tenistka kritizovala rozhodnutie povoliť ruským a bieloruským hráčkam naďalej sa zúčastňovať na turnajoch.

"V pozícii, v akej sa práve nachádzam, je nesmierne výnimočné vyhrať tento titul. Chcem ho venovať všetkým na Ukrajine," povedal Kosťuková podľa agentúry DPA.