Belgická rozprávka sa končí pred bránami štvrťfinále: Benfica v odvete potešila fanúšikov kanonádou

Frustrovaní futbalisti FC Bruggy po góle BenficyFrustrovaní futbalisti FC Bruggy po góle Benficy Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Futbalisti Benficy Lisabon sa stali štvrťfinalistami Ligy majstrov. Portugalský zástupca spečatil prienik medzi osem najlepších tímov súťaže proti FC Bruggy, ktorý zdolal vonku 2:0 a doma ešte presvedčivejšie 5:1.

Benfica si priviezla z Belgicka triumf 2:0 a aj odveta sa niesla v réžii jej hráčov. Už v 2. minúte otvoril skóre Joao Mario, VAR však odhalil ofsajd a gól neplatil. V 20. minúte už domáci fanúšikovia dvíhali ruky na hlavu, ale Mechele na bránkovej čiare zabránil gólu po strele Rafu Silvu.

Lisabončania dusili súpera a ten narastajúcemu tlaku podľahol. V 38. minúte sa presadil Rafa Silva po prihrávke Ramosa a opačným falšom prekonal brankára Mignoleta. Dominanciu rekordného portugalského šampióna podčiarkol druhým gólom krátko pred odchodom do šatní Goncalo Ramos po tom, ako sa uvoľnil v šestnástke a prudkou strelou nedal brankárovi Brúgg šancu na zákrok.

Gólové oslavy futbalistov Benficy Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

Po prestávke sa jasne lepší domáci bavili futbalom. Pridali ďalšie tri góly, hostia zaznamenali v závere aspoň čestný úspech.

Benfica Lisabon - FC Bruggy 5:1 (2:0)
Góly: 45.+2 a 57. Ramos, 38. Rafa Silva, 70. Joao Mario (z 11 m), 77. Neres - 87. Meijer. ŽK: Otamendi - Jaremčuk, Lang, Sylla, Meijer. Rozhodca: Meler (Tur.)
/prvý zápas 2:0, postúpila Benfica Lisabon/

Benfica: Vlachodimos - Bah (63. Gilberto), Antonio Silva (88. Lucas Verissimo), Otamendi (74. Morato), Grimaldo - Florentino, Chiquinho (63. Neres) - Aursnes, Joao Mario (74. Neves), Rafa Silva - Ramos

Bruggy: Mignolet - Clinton Mata (62. Odoi), Mechele, Sylla - Buchanan, Nielsen, Vanaken (74. Rits), Sowah (75. Nusa), Meijer - Lang (46. Onyedika), Jaremčuk (62. Jutgla)

Viac o téme: Benfica Lisabon FC Bruggy