Bayern čaká extrémne náročná odveta: Haaland spečatil krutú prehru mníchovského giganta!

Strieľajúci Erling Haaland a Dayot Upamecano z BayernuStrieľajúci Erling Haaland a Dayot Upamecano z Bayernu Zdroj: TASR/AP/Jon Super

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v úvodnom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov nad Bayernom Mníchov 3:0. Skóre šlágra dvoch gigantov otvoril v 27. minúte domáci stredopoliar Rodri, po prestávke pridali ďalšie góly Bernando Silva a Erling Braut Haaland.

Bayern má za sebou mierne turbulentné obdobie, klub odvolal z pozície hlavného trénera Juliana Nagelsmanna a nahradil ho Thomas Tuchel. City zažilo prehru naposledy ešte 5. februára na pôde Tottenhamu.

Šláger favoritov na zisk trofeje sa na manchesterskom Etihad Stadium odohrával v obojstranne vysokom tempe. V 22. minúte sa po peknej akcii domáceho tímu ocitol v palebnej pozícii nórsky kanonier Haaland, ale Sommer bol pripravený a jeho pokus zneškodnil.

O päť minút neskôr však švajčiarsky brankár nemal nárok na úspešný zákrok. Bernardo Silva našiel prihrávkou pred pokutovým územím Rodriho, ktorý otvoril skóre umiestnenou strelou do pravého horného rohu - 1:0.

Futbalista Rodrigo (vpravo) z Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

V 35. minúte mohol zvýšiť náskok Gündogan. Domáci kapitán sa v pokutovom území dostal k odrazenej lopte, no Sommer ju reflexívne špičkou kopačky vytesnil na roh. V nadstavenom čase prvého polčasu vystrelil spoza šestnástky Sané a lopta tesne minula bránku City.

Na začiatku druhého polčasu dal o sebe opäť vedieť Sané, tentoraz si s jeho pokusom poradil Ederson. Na opačnej strane mohol zvýšiť náskok Dias, lenže Sommer potvrdil svoje kvality. Chybu svojich spoluhráčov z obrany v 70. minúte však nedokázal zahasiť.

Po Upamecanovej strate lopty našiel Haaland v šestnástke úplne voľného Bernarda Silvu a ten prudkou hlavičkou strelil druhý gól City - 2:0. Hladký triumf anglického tímu spečatil o šesť minút Haaland po prihrávke Stonesa, čím dostal nemecký tím do mimoriadne zložitej situácie.

Manchester City - Bayern Mníchov 3:0 (1:0)
Góly: 27. Rodri, 70. Silva, 76. Haaland, ŽK: Silva - Davies, Pavard. Rozhodca: Gil Manzano (Šp.)

ManCity: Ederson - Akanji, Dias, Ake - Stones, Rodri - Silva, De Bruyne (68. Alvarez), Gündogan, Grealish - Haaland

Bayern: Sommer - Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies (80. Cancelo) - Goretzka, Kimmich - Coman, Musiala (69. Mane), Sane - Gnabry (80. Müller)

Viac o téme: FC Bayern Mníchov Manchester City FC Erling Haaland