Generálka na MS mladíkom nevyšla: Osemnástku po dvoch góloch rozmetal fínsky uragán!

Osemnástka v generálke na MS nestačila na FínskoOsemnástka v generálke na MS nestačila na Fínsko Zdroj: SZĽH/tl

ZURICH - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala v pondelňajšom prípravnom zápase s rovesníkmi z Fínska 3:8. Stretnutie v Zürichu bolo pre nich jediné pred MS v Porrentruy, ktoré sa začínajú vo štvrtok.

Úvodný gól strelili po piatich minútach Slováci a o niekoľko sekúnd zvýšili na 2:0, keď využili presilovku. Do konca prvého dejstva však Fíni otočili a ďalšie tri góly pridali v prostrednej tretine. Na 3:6 znížil následne Dalibor Dvorský, no vo zvyšku zápasu sa presadili už len hráči favorita.

Slováci absolvujú v utorok prvý tréning v dejisku šampionátu a úvodný zápas odohrajú vo štvrtok o 18.30 h proti Čechom. V A-skupine ich čaká ešte Švédsko (21.4.), Kanada (23.4.) a Nemecko (24.4.). Do štvrťfinále postúpia najlepšie štyri tímy, zvyšný čaká boj o udržanie.

Prípravný zápas - sumár:

SLOVENSKO U18 – Fínsko U18 3:8 (2:3, 1:3, 0:2)
Góly: 5. Císar (Dej), 6. Štrbák (Pekarčík, Pobežal), 37. Dvorský (Masnica, Pobežal) – 9. Uronen (Kumpulainen, Helenius), 14. Eliseev (Miettinen, Jokinen), 17. Järventie, 25. Järventie, 27. Kumpulainen (Helenius, Kiviharju), 28. Kuusla (Pieniniemi, Nurmi), 44. Halttunen (Junkkari), 58. Kuusla (Nurmi, Hynninen)

Viac o téme: Slovensko U18 Fínsko U18