Ani gól v samom závere nič nezvrátil: Stanislav Lobotka končí v Lige majstrov!

Stanislav Lobotka a Brahim Diaz bojujú o loptuStanislav Lobotka a Brahim Diaz bojujú o loptu Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

NEAPOL - Futbalisti AC Milána sa po šestnástich rokoch predstavia v semifinále Ligy majstrov. "Rossoneri" postúpili cez SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom, keď v úvodnom štvrťfinále vyhrali 1:0 a v utorkovej odvete remizovali 1:1.

Neapol nastúpil bez vykartovaných Andre Anguissu a stopéra Kima Min-jaeho, no do útoku sa vrátil kanonier Victor Osimhen. Domáci v úvode zovreli súpera a prvých 20 minút sa hralo len na jednu bránku. SSC však z tlaku vyťažilo len par pološancí a po prvej vážnejšej akcii hostí mohlo inkasovať. Mario Rui fauloval v šestnástke Rafaela Leaa a rozhodca ukázal na biely bod.

Penaltu však zahodil skúsený Olivier Giroud. Francúzsky kanonier neuspel ani o pár minút neskôr, keď jeho strelu opäť chytil brankár Alex Meret. Zápas sa hral vo vysokom tempe a s množstvom tvrdých zákrokov. Horšie dopadli domáci, ktorí museli už v prvom dejstve vystriedať Ruia i Mattea Politana. Vymenili ich Hirving Lozano s Mathiasom Oliverom.

Rafael Leao a Giovanni Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

Zmeny si vyžiadali svoju daň, v samom závere polčasu potiahol loptu spred svojej šestnástky až do tej súperovej Leao a Giroud už svoju tretiu šancu premenil. V nadstavenom čase neplatil gól Osimhena pre ruku. Neapolu to vpredu nešlo ani po zmene strán, chýbali mu väčší pokoj a presnosť pri centroch, finálnych prihrávkach a hlavne pri zakončení.

V 82. minúte domácim svitla iskierka nádeje, no zahasil ju Chviča Kvaracchelia, ktorý podobne ako Giroud v prvom polčase nepremenil penaltu. Osimhenov gól na 1:1 prišiel už neskoro. Neapol sa premiérovo v histórii predstavil vo štvrťfinále.

odvetný zápas štvrťfinále LM:
SSC Neapol - AC Miláno 1:1 (0:1)
Góly: 90.+3 Osimhen - 43. Giroud. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.), ŽK: di Lorenzo, Olivera - Hernandez, Maignan.

Neapol: Meret - di Lorenzo, Rrahmani (74. Östigard), Jesus, Rui (34. Olivera) - Ndombele (63. Elmas), LOBOTKA, Zielinski (74. Raspadori) - Politano (34. Lozano), Osimhen, Kvaracchelia

Miláno: Maignan - Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez - Krunič, Tonali - Diaz (59. Messias), Bennacer, Leao (84. Saelemaekers) - Giroud (68. Origi)

/prvý zápas 0:1, postúpilo AC/

Viac o téme: SSC Neapol AC Miláno Stanislav Lobotka