VIDEO Obrovská prevaha nič neznamenala: Hlasy Slovákov po prehre s Nemeckom

Martin Gernát (Slovensko) v prípravnom hokejovom zápase Slovensko - NemeckoMartin Gernát (Slovensko) v prípravnom hokejovom zápase Slovensko - Nemecko Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Slovenskí hokejoví reprezentanti zaznamenali tretiu prehru v príprave na MS. V piatkovom stretnutí v Žiline podľahli Nemecku 3:4.

hlasy po zápase:

Ján Pardavý, asistent trénera SR: "Každá prehra mrzí. V ofenzíve to bolo v poriadku, vytvorili sme si veľa šancí, no bolo to o efektivite. Nemci boli nebezpeční v našom pásme a dokázali svoje príležitosti premeniť. My sme mali hluché obdobie v druhej tretine po inkasovanom góle na 1:3, nešla nám hra.

Chceli sme s výsledkom niečo spraviť, v tretej sa výkon zlepšil, mali sme aj šance. Nedokázali sme však vyrovnať. Sme spokojní s malými detailami v ofenzíve, v defenzíve možno nájdeme nedostatky. Chceme sa však zlepšovať od zápasu k zápasu a máme na to ešte tri prípravné stretnutia."

Róbert Lantoši, útočník SR: "Zápas sme prehrali, čo mrzí. Myslím si, že tam boli viaceré pozitíva a záver tretej tretiny bol silný. Môžeme im to však zajtra odplatiť a verím, že aj výkon bude lepší. Boli sme silnejší na puku, čo sa zlepšilo od predchádzajúcich duelov."

Marek Hrivík, kapitán SR: "Bola to nostalgia, naposledy som tu hral pred 15 rokmi. Veľmi som sa tešil, no trochu ma mrzí, že sme nevyhrali. Prvá tretina nebola podľa našich predstáv a potom sme už dobiehali výsledok.

Urobili sme chyby, ktoré nechcem často robiť a to nás aj stalo zápas. Verím, že si góly šetríme na šampionát, ale stále je to len príprava a netreba to vnímať až tak vážne. Prišlo niekoľko nových chalanov, potrebujeme si jeden na druhého zvyknúť a verím, že prídu aj výsledky."

Martin Chromiak, útočník SR: "Mrzí nás prehra. Nechali sme tam všetko a boli sme kúsok od vyrovnania. Ak budeme pokračovať v takejto hre, tak ich v odvete zdoláme."

Viac o téme: Nemecko Slovensko