VIDEO Pán dekan Nikola a vysoká škola basketbalu, famózny The Beard zničil Celtics

Nikola Jokić v súboji s DeAndre Aytonom, veľkým mužom SunsNikola Jokić v súboji s DeAndre Aytonom, veľkým mužom Suns

DENVER - Basketbalisti Denveru zvíťazili aj v druhom štvrťfinále play off NBA s Phoenixom a vedú v sérii 2:0 na zápasy. Pod výhru 97:87 sa výrazne podpísal Nikola Jokič, ktorý zaznamenal 39 bodov a 16 doskokov.

Na Východe naopak Philadelphia zaskočila na úvod štvrťfinálovej série Boston a vyhrala na jeho ihrisku 119:115. Hlavnú zásluhu na tom mal so 45 bodmi James Harden, Celtics nestačilo ani 39 bodov Jaysona Tatuma.

Phoenix držal krok s Denverom až do poslednej štvrtiny. V nej už ale chýbal skúsený rozohrávač Chris Paul, ktorý si v tretej časti poranil trieslo a odstúpil. S ním na ihrisku boli Suns plus osem bodov, avšak po jeho odchode sa ich hra rozpadla a Denver jasne ovládol poslednú štvrtinu.

A to napriek tomu, že oproti prvému zápasu sa nedarilo Jamalovi Murraymu, ktorý minul všetkých deväť pokusov za tri body a nazbieral len 10 bodov. Spoluhráča ale podržal úradujúci dvojnásobný najlepší hráč ligy Jokić, ďalších 16 bodov pridal Aaron Gordon. Ten navyše aj dobre bránil Kevina Duranta, ktorý v drese Suns potreboval na 24 bodov 27 striel. Devin Booker pridal za porazených 35 bodov.

Srbská basketbalová univerzita, dekan Nikola Jokić

Philadelphia vstúpila do štvrťfinále bez najlepšieho strelca sezóny a kandidáta na cenu pre MVP Joela Embiida, ktorý má problémy s kolenom. A na ihrisku Bostonu tak bola outsiderom. Lenže James Harden si spomenul na svoje najslávnejšie obdobie, kedy sa stal v drese Houstone trikrát najlepším strelcom súťaže, a rozoberal obranu Bostonu svojimi strelami po odstúpení od súpera.

Jeden taký "step back" predviedol aj osem sekúnd pred koncom, keď trojkou cez Ala Horforda poslal Sixers do vedenia. Celkom si 45 bodov Harden vyrovnal osobný rekord v play-off. "My sme sem neprišli s tým, že bez Joela prehráme. My prišli vyhrať. A či už sa Joel vráti, alebo nie, tak sme pripravení biť sa o postup," povedal Harden.

"Výrazný rozdiel oproti minulej sezóne je, že teraz máme v tíme veľa 'pouličných bojovníkov', ktorí nechcú prehrať. Keď sa ide do poslednej štvrtiny, tak si ideme za víťazstvom. Z tímu to cítim," povedal tréner Philadelphie Doc Rivers.