VIDEO Pán Draisaitl si prichystal štvorgólovú šou, mocný hurikán zmietol Tatarovcov späť do Jersey

Brady Skjei sa teší z góluBrady Skjei sa teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

RALEIGH - Hokejisti Caroliny zvíťazili v prvom zápase 2. kola play-off NHL nad New Jersey 5:1. Slovenský útočník Tomáš Tatar v drese hostí nebodoval, počas vyše 14-tich minút si pripísal mínusový bod.

Hokejisti Vegas triumfovali nad Edmontonom 6:4, pričom "olejárom" k víťazstvu nepomohli ani štyri góly nemeckého útočníka Leona Draisaitla.

Odhodlanie nebolo dostatočné

Oilers išli do vedenia v 4. minúte, no už o 40 sekúnd Ivan Barbašev vyrovnal a hostia odvtedy už iba doťahovali náskok súpera. Draisaitil v úvode tretej tretiny vyrovnal na 3:3, ale Barbašev druhým gólom v zápase vrátil Vegas náskok, ktorý krátko na to zvýšil Chandler Stephenson. Evan Bouchard sa stal prvým obrancom v histórii Edmontonu, ktorý bodoval v siedmich zápasoch play-off za sebou.

Oilers inkasovali v šesťzápasovej sérii s Los Angeles 20 gólov (strelili 25) a pred súbojmi s Vegas hovorili o potrebe zlepšiť hru v defenzíve. Šiestimi inkasovanými gólmi z 34 striel v prvom zápase proti Vegas nepotvrdili svoje odhodlanie.

"Náš tím nebol výkonom ani zďaleka tam, kde mal byť, aby dnes mohol zvíťaziť. Leon sa veľmi snažil, hral výborne - tak, ako vo všetkých doterajších zápasoch play-off. Náš tím však dokáže hrať oveľa lepšie ako ukázal dnes večer," povedal tréner Edmontonu Jay Woodcroft.

Jonathan Marchessault strieľa na Galéria fotiek (15) Jonathan Marchessault strieľa na Stuarta Skinnera Zdroj: SITA/AP/John Locher

Hĺbka v zostave a produktivita všetkých útokov

Trénerovi Vegas Bruceovi Cassidymu príliš neprekážal štvorgólový zápis hráča súpera, keďže zvíťazili Golden Knights. "Mať 11 gólov v úvode druhého kola play off je bláznivé," poznamenal a k výkonu svojho tímu uviedol:

"Na víťazstve sa podieľali všetky štyri formácie. Sme si vedomí sily hráčov súpera a rizík, ktoré nám z toho vyplývajú. My si však vzájomne dôverujeme a cítime, že ak budeme hrať náš hokej, budeme úspešní."

Vegas vstúpili do play-off prehrou s Winipegom 1:5, no potom triumfovali v štyroch zápasoch série. Proti Edmontonu dosiahli piate víťazstvo za sebou.

Dominantná prvá tretina Hurricanes

Hurricanes položili základ víťazstva nad New Jersey v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0 po tom, čo prestrieľali "diablov" 11:1. Jesperi Kotkaniemi v 22. minúte gólom na 3:0 vyhnal z bránky Akiru Schmida, ktorého nahradil Vítek Vaněček.

"Ten stav nemal nič spoločné s naším brankárom. V tej chvíli som mal chuť striedať viacerých hráčov," povedal tréner Lindy Ruff. Nathan Bastian síce v 26. minúte znížil na 3:1, no domáci v záverečnej časti dvoma gólmi poistili svoj triumf. Nadviazali ním na úspešný vstup do predošlej série s New Yorkom Islanders, keď sa takisto na domácom ľade dostali do vedenia 1:0.

Sklamaný útočník Nathan Bastian Galéria fotiek (15) Nathan Bastian so sklamaným výrazom Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

Aj Devils začali druhú sériu rovnako ako prvú - prehrou 1:5. Hráči Caroliny sa pred sériou uznanlivo vyjadrovali na adresu svojho súpera a pokračovali v tom aj po presvedčivom víťazstve. "Je to veľmi silný tím s výbornými hráčmi na každom poste. Majú rýchlosť a ich veľká sila je v protiútokoch," poznamenal útočník Caroliny Jordan Martinook, ktorý zaznamenal dve asistencie:

"Proti Devils budete úspešní, iba ak im nedáte priestor a budete celý čas hrať dôsledne. V tom musíme pokračovať. Áno, je to ťažké, ale je to jediná cesta k úspechu. My sme ochotní ísť do toho."

Hráči Devils postúpili medzi štyri najlepšie tímy Východnej konferencie po tom, čo v prvom kole zdolali New York Rangers 4:3 na zápasy. Na duel proti Caroline nastúpili iba necelých 48 hodín po predošlom zápase.

"Vôbec sme sa nedostali k našej hre. Až neskôr sme sa dostali výraznejšej hre s pukom, no to sme už prehrávali," povedal útočník Jesper Bratt. Tomáš Tatar nastúpil na krídle prvého útoku "diablov" a okrem mínusky zaznamenal aj jednu strelu a jeden hit.

Devils chýbal útočník Timo Meier, ktorý utrpel zranenie v predošlom zápase proti New Yorku Rangers po bodyčeku od Jacoba Troubu.

NHL - 2. kolo play-off
semifinále Východnej konferencie - 1. zápas
Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 10. Pesce (J. Staal), 15. Jarvis, 22. Kotkaniemi (Martinook, Fast), 51. Skjei (Aho, Noesen), 57. Fast (Martinook, Staal) - 26. Bastian (McLeod). Brankári: Andersen - Schmid (22. Vaněček), strely na bránku: 23:18
/stav série: 1:0/

semifinále Západnej konferencie - 1. zápas
Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers 6:4 (3:2, 0:0, 3:2)
Góly: 5. Barbašev (Roy), 10. Amadio (Karlsson, Whitecloud), 19. Stone (Smith, Pietrangelo), 43. Barbašev (Whitecloud, Eichel), 44. Stephenson (Stone, Howden), 60. Eichel - 4. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 20. Draisaitl (Hyman, Ekholm), 42. Draisaitl (Hyman, Bouchard), 49. Draisaitl (McDavid, Ekholm). Brankári: Brossoit - Skinner, strely na bránku: 34:27
/stav série: 1:0)

Viac o téme: Tomáš Tatar Edmonton Oilers New Jersey Devils Carolina Hurricanes Leon Draisaitl Vegas Golden Knights