VIDEO Nebude to ľahké, LeBron, nás sa nezbavíš, s tým sa lúč: Šampióni zabrali a zostávajú v hre

Draymond Green (vpravo) a jeho reakcia počas zápasuDraymond Green (vpravo) a jeho reakcia počas zápasu Zdroj: SITA/AP/Godofredo A. Vásquez

NEW YORK - Basketbalisti New Yorku aj Golden State odvrátili v piatych zápasoch štvrťfinálových sérií NBA vyradenie. Knicks porazili Miami 112:103, obhajcovia titulu Warriors tiež doma prehrali Los Angeles Lakers 121:106.

Najlepším strelcom stredajších zápasov bol rozohrávač Jalen Brunson, ktorý Knicks pomohol 38 bodmi, deviatimi doskokmi a siedmimi asistenciami. Bez jediného striedania odohral plných 48 minút a stratil jedinú loptu.

Rovnakú porciu minút ako Brunson zvládol Quentin Grimes a zostal na ôsmich bodoch. Brunsonovi sekundovali s 26 bodmi a siedmimi doskokmi RJ Barrett a 24 bodmi Julius Randle. "S koučom sme sa vôbec nebavili," komentoval Brunson svoj neobvyklý herný čas. "Proste sme obaja urobili, čo bolo potrebné."

38 bodov Jalena Brunsona

Knicks udržali šancu na prvé finále konferencie od roku 2000. Viedli až o 19 bodov, hoci prvú štvrtinu prehrali 14:24. Pomohli si 50 doskokmi (hostia mali 34), a tak im ani neprekážalo 19 stratených lôpt a 11 zahodených šestiek zo 40.

Lídrom Miami bol Jimmy Butler s 19 bodmi, deviatimi asistenciami a siedmimi doskokmi, ale po 42 bodoch v minulom zápase vyslal proti tesnej obrane iba 12 striel. "Nezáleží na tom, či dám 40, 50 alebo 19 bodov, vždy musíme strieľať tak, aby sme vyhrali. Keď dám desať a my vyhráme, vôbec to nebude problém," povedal.

Dynastia Warriors zostáva nažive

Rovnako ako New York znížili v sérii na 2:3 hráči Golden State. V domácej hale viedli nad Lakers až o 18 bodov a náskok doviedli k jasnej výhre. Warriors mali prevahu na doskoku (48:38), obzvlášť po tom, čo pivot Lakers Anthony Davis musel odísť do šatne po údere do hlavy od Kevona Looneyho.

Golden State zdobila skvelá ofenzíva: 70 bodov v prvom polčase proti Lakers je najlepším výsledkom od roku 2000, kedy im dal len o bod menej Phoenix. Warriors strieľali s úspešnosťou cez 51 percent, ich lídrami boli Stephen Curry s 27 bodmi a Andrew Wiggins s 25. Draymond Green mal double double za 20 bodov a 10 doskokov. Za hostí pripísal 25 bodov a deväť doskokov LeBron James.

27-bodový výkon Stepha Curryho

Obe série o postup do ligového semifinále budú pokračovať v noci na sobotu na Floride a v Los Angeles. Lakers dúfajú, že dodržia tradíciu, pretože James ešte nikdy neprehral sériu, v ktorej viedol so svojím tímom 3:1.