Exportný gól v bráne City mal pre nich cenu zlata: Brighton prepísal klubovú históriu!

Hráč Brightonu Julio Enciso (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi svoj gólHráč Brightonu Julio Enciso (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Brightonu si v sezóne 2023/2024 prvýkrát v histórii zahrajú Európsku ligu. V dohrávke 22. kola anglickej Premier League remizovali s majstrovským Manchestrom City 1:1 a definitívne si zabezpečili šieste miesto v tabuľke.

Hostia viedli od 25. minúty po góle Phila Fodena. O vyrovnanie sa v 38. minúte postaral mladý Paraguajčan Julio Enciso, ktorý exportnou strelou z 25 metrov vymietol šibenicu. Brighton má pred pred siedmou Aston Villou, na pôde ktorej v nedeľu zakončí sezónu, štvorbodový náskok. .