VIDEO Wow, takéto príbehy píše iba futbal: Infarktový ligový finiš, traja majstri za posledných päť minút!

Majstrovská radosť Royal AntwerpyMajstrovská radosť Royal Antwerpy Zdroj: Profimedia

BRUSEL - Takmer všetky európske futbalové súťaže spoznali mená svojich majstrov a výnimkou nie je po nedeľnom trháku ani belgická Jupiler League. A že to bol ozaj finiš ako od samotného Williama Shakespearea!

Antverpy získali piatu ligovú trofej v histórii (prvú po 66 rokoch) a navyše slávili double, keďže už v apríli vyhrali Belgický pohár.

Antverpy vstupovali do šesťkolovej nadstavby z tretieho miesta a pred posledným kolom mali najlepšiu východiskovú pozíciu, titul však mohol získať aj ich dnešný súper Genk a Saint-Gilloise. V posledných minútach sezóny sa na prvom mieste vystriedali všetky tri tímy.

Najprv Saint-Gilloise, ktoré však stratilo v úplnom závere vedenie nad Bruggami a po góle v poslednej minúte a nasledujúcich dvoch v nadstavení podľahlo 1:3. Všetko mali v rukách hráči Antwerp, ktorí na titul potrebovali jeden gól.

A ten aj prišiel po bláznivom závere, v 94. minúte vyrovnal Toby Alderweireld. 34-ročný stopér, známy z pôsobenia v Tottenhame Hotspur, sa narodil práve v Antwerpách a do klubu sa vrátil minulý rok po zastávkach v Ajaxe, Southamptone či Atléticu Madrid.

"Počas mojej kariéry som zažil veľa emócií, ale toto je nad všetkým," tešil sa po stretnutí podľa AFP 34-ročný Alderweireld, ktorý v minulosti hral aj za Tottenham a na konte má 127 štartov za reprezentáciu.

Viac o téme: Belgicko Toby Alderweireld KRC Genk Royal Antverpy FC Jupiler League Royal Union Saint-Gilloise