Prekvapili celý futbalový svet: Bronzové medaily berú hráči, od ktorých by to čakal málokto

Izrael získal bronz po triumfe 3:1 nad KóreouIzrael získal bronz po triumfe 3:1 nad Kóreou Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

LA PLATA - Futbalisti Izraela zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí o 3. miesto na MS hráčov do 20 rokov v Argentíne nad rovesníkmi z Kórejskej republiky 3:1.

Mladí Izraelčania mali v stretnutí v La Plate jasnú prevahu, súpera prestrieľali 21:7 a vybojovali cenný kov hneď v ich premiérovej účasti na šampionáte tejto vekovej kategórie. Kórejčania zopakovali výsledok spred 40 rokov, keď skončili rovnako štvrtí. Najlepšie umiestnenie dosiahli pred štyrmi rokmi, vtedy získali strieborné medaily.

Vo finále so začiatkom o 23.00 SELČ sa stretli futbalisti Uruguaja a Talianska. Ani jeden z tímov ešte nebol majster sveta v kategórii dvadsiatok.