Bratislava videla dramatický slovensko-český súboj, Molčan po otočke postupuje ďalej

Slovenský tenista Norbert GombosSlovenský tenista Norbert Gombos Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V úvodnom kole zdolal v pozícii turnajovej šestky Čecha Dalibora Svrčinu 6:3, 3:6, 6:4. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti švajčiarskemu kvalifikantovi Jeromemu Kymovi.

O osude prvého setu rozhodol šiesty gem, v ktorom Gombos čistou hrou prelomil podanie víťaza minulotýždňového challengeru v Prostějove. Druhé dejstvo získal vďaka brejku za stavu 3:2 vo svoj prospech Svrčina, no v koncovke tretieho slávil úspech Gombos.

Slovenský daviscupový reprezentant v roku 2019 vyhral celý turnaj. Vlani prehral v semifinále s neskorším šampiónom Rusom Alexandrom Ševčenkom.

"Vedel som, že zápas proti Svrčinovi bude náročný. Daliborovi dodalo víťazstvo na challengeri v Prostějove sebavedomie, bol to boj. Začal som veľmi dobre, kvalitne som servoval. V druhom dejstve rozhodlo v jeho prospech pár loptičiek.

Dôležité bolo, že na začiatku tretieho setu sa mi podaril rebrejk. V desiatom geme mi súper trochu pomohol chybami. Aj proti Kymovi to bude ťažký duel. Ešte sme spolu nehrali, no je to vysoký chalan, ktorý má vynikajúci servis," uviedol Gombos vo videu pre oficiálnu webovú stránku turnaja.

Slovenský tenista Norbert Gombos Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Nedarilo sa Jozefovi Kovalíkovi, ktorý v pozícii nasadenej osmičky prehral s ukrajinským kvalifikantom Vitalijom Sačkom 6:7 (1), 7:5, 0:6. Na konci druhého setu požiadal o medical time out a po návrate na dvorec si vynútil tretie dejstvo, no v ňom mal jasne navrch Sačko.

Molčan dokonal otočku

Slovenský tenista Alex Molčan postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open. V úvodnom kole zdolal v pozícii turnajovej jednotky Argentínčana Romana Andresa Burruchagu 4:6, 6:2, 6:3. Ďalším súperom najlepšieho slovenského singlistu bude Belgičan Kimmer Coppejans, ktorý vyradil Molčanovho krajana Petra Benjamína Privaru 1:6, 7:6 (4), 6:1.

"Očakával som, že to môže byť náročný a dlhý zápas. Hralo sa s inými loptičkami, na aké som zvyknutý a Juhoameričania sú na antuke nebezpeční. Trvalo mi, kým som sa dostal do správneho rytmu. Od začiatku druhého setu som začal hrať agresívnejšie a tlačiť ho z forhendu, čo bol kľúč k úspechu.

Diváci boli super a vytvorili skvelú atmosféru. Som rád, že môžem hrať doma pred našimi fanúšikmi. S mojim ďalším súperom Coppejansom som už hral, no bolo to dávno. Vynasnažím sa ušiť na neho účinnú taktiku," uviedol po postupe do 2. kola Molčan.