Cyklistická tragédia, na ktorú nikdy nezabudneme: Saganov srdcervúci odkaz zosnulému priateľovi

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

ŽENEVA - Švajčiarsky cyklista Gino Mäder v piatok podľahol zraneniam, ktoré utrpel počas štvrtkovej piatej etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska. Informovali o tom popredné európske agentúry AFP i DPA.

"Odpočívaj v pokoji, Gino," napísal na sociálnych sieťach Slovák Peter Sagan, ktorý taktiež štartuje na pretekoch.

Štvrtková dvestojedenásť kilometrov dlhá horská etapa z Fieschu do mesta La Punt sa končila prudkým zjazdom. Mäder so Sheffieldom neodhadli rýchlosť a vyleteli mimo vozovku. Trasu skritizoval majster sveta Remco Evenepoel, ktorý vo štvrtok skončil na 10. mieste.

"Bez problémov bolo možné mať cieľ na kopci. Nebolo to dobré rozhodnutie finišovať takým nebezpečným zjazdom," napísal na Twitteri a dodal: "Ako jazdci by sme tiež mohli viac rozmýšľať nad rizikami pri zjazde."

Mäder patril medzi veľké talenty švajčiarskej cyklistiky. V roku 2020 bol na španielskej Vuelte štvrtý v kategórii do dvadsiatich piatich rokov, o rok neskôr v nej zvíťazil. V roku 2021 triumfoval v šiestej etape na Giro d´Italia pred Kolumbijčanom Eganom Bernalom a v rovnakej sezóne uspel aj v poslednej etape na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Švajčiarska Gino Mäder