Poliaci neverili vlastným očiam: Trpaslík po Česku obral o body aj nášho ďalšieho suseda!

Nicola Zalewski a Artur CraciunNicola Zalewski a Artur Craciun Zdroj: SITA/AP/Aurel Obreja

BRATISLAVA - Neregulárny premočený terén na štadióne Hampden Park v Glasgowe spôsobil už po necelých desiatich minútach prerušenie duelu medzi lídrom A-skupiny Škótskom a Gruzínskom. V tom čase už domáci viedli v silnom daždi po zásahu Calluma McGregora 1:0.

Rozhodcovia potom dlho rozhodovali o tom, či zápas bude pokračovať ešte v utorok a napokon to umožnili. Po prestávke potvrdil triumf domácich Scott McTominay.

Nóri si v tejto skupine pripísali na konto prvé víťazstvo, keď doma zdolali Cyprus hladko 3:1, dvakrát sa pod to podpísal Erling Haaland.

Belgicko to zvládlo aj bez Courtoisa

Belgičania vyhrali v stretnutí F-skupiny v Tallinne nad domácim Estónskom 3:0, dvoma gólmi na konci prvého polčasu to zariadil Romelu Lukaku. Hostia si poradili aj bez brankára Thibauta Courtoisa, ktorý kontroverzne opustil tím - podľa verzie Courtoisa pre zranenie kolena. Čisté konto si udržal jeho náhradník Matz Sels.

Belgičania strácajú tri body na lídra tabuľky Rakúsko, ktoré zdolalo doma Švédsko 2:0 - v záverečnej desaťminútovke sa dvakrát presadil Christoph Baumgartner. Belgičania však odohrali o zápas menej.

Senzačný obrat Moldavska

Poľsko nepotvrdilo úlohu favorita v E-skupine na ihrisku Moldavska. Po prvom polčase síce viedlo o dva góly, keď si zhodne po presnom zásahu i asistencii pripísali Robert Lewandowski a Arkadiusz Milik, no napokon senzačne prehralo 2:3. Domáci dali víťazný gól v 86. minúte.

Jakub Kiwior a Vladislav Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Aurel Obreja

Albánci nezaváhali na Faerských ostrovoch (3:1). Na čele skupiny sú Česi, ktorí mali v utorok v kvalifikácii voľno. Poliaci sú až štvrtí s tromi bodmi z troch duelov.

Maďari sa vyšvihli na čelo G-skupiny, keď si v Budapešti podľa očakávania poradili s Litvou 2:0. Rovnaký počet bodov majú Srbi, ktorí remizovali v Bulharsku 1:1 a stratili prvé body v prebiehajúcej kvalifikácii.