Toto sme vidieť rozhodne nechceli: Smutný záver zápasu na Wimbledone

Beatriz Haddadová Maiová sa lúči s Wimbledonom po zdravotných problémochBeatriz Haddadová Maiová sa lúči s Wimbledonom po zdravotných problémoch Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

LONDÝN - Kazašská tenistka Jelena Rybakinová postúpila do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Tretia nasadená obhajkyňa titulu viedla v prvom sete nad Brazílčankou Beatriz Haddadovou Maiovou 4:1, keď jej súperka zápas skrečovala pre zranenie chrbta. Rybakinová sa v ďalšom kole v repríze vlaňajšieho finále stretne s Ons Jabeurovou z Tuniska, ktorá vyradila deviatku "pavúka" Češku Petru Kvitovú 6:0, 6:3.

Suverénne ide ďalej druhá nasadená Bieloruska Aryna Sabalenková, v osemfinále zdolala Rusku Jekaterinu Alexandrovovú 6:4, 6:0. Jej štvrťfinálovou súperkou bude americká tenistka Madison Keysová, tá v pozícii nasadenej dvadsaťpäťky prešla cez talentovanú Alexandrovovej krajanku Mirru Andrejevovú 3:6, 7:6 (4), 6:2.

Keysovú vytrápila talentovaná Ruska

Keysová v prvom sete držala so súperkou krok do stavu 3:3, ďalšie tri gemy sa stali korisťou šestnásťročnej Andrejevovej. V druhom dejstve prehrávala Američanka už 1:4, no nezložila zbrane. Vyrovnala na 4:4 a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech.

Keysová začala meniť rytmus hry a častejšie chodiť na sieť, čo bol kľúč k obratu. Na začiatku tretieho setu odskočila Andrejevovej na 3:0 a zápas už dotiahla do víťazného konca. Po ôsmich rokoch tak na tráve All England Clubu opäť postúpila medzi elitnú singlovú osmičku.

Američanka Madison Keysová oslavuje Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

"Ani neviem, ako sa mi podarilo otočiť tento zápas. Vedela som, že Andrejevová je napriek svojmu mladému veku fenomenálna hráčka. Hovorila som si, že aj za stavu 3:6, 1:4 musím zostať v zápase.

V rozhodujúcich momentoch som zúročila svoje skúsenosti z grandslamových turnajov. Je úžasné byť opäť vo wimbledonskom štvrťfinále, nemám slov," uviedla v pozápasovom interview Keysová, ktorá pred Wimbledonom vyhrala turnaj WTA v Eastbourne.