Ani čisté konto proti Lyonu nestačilo: Český brankár s United na prípravné turné do USA neodletí

Matěj KovářMatěj Kovář Zdroj: Profimedia

EDINBURGH - Brankár Matej Kovář neodletí s futbalistami Manchestru United na prípravné turné do USA. 23-ročný gólman by sa tak mohol vrátiť do pražskej Sparty, kde v minulej sezóne hosťoval a pomohol jej k majstrovskému titulu.

Anglický veľkoklub dnes zverejnil na svojom webe zoznam 31 hráčov, ktorých tréner Erik ten Hag berie do Ameriky. Jedným zo štyroch brankárov je 19-ročný Radek Vítek.

Ďalšími sú Nathan Bishop, Tom Heaton a Dean Henderson. Gólmanskú zostavu v najbližšom čase rozšíri ešte kamerunský reprezentant André Onana, ktorý príde za 51 miliónov eur z Interu Miláno ako náhrada za doterajšiu jednotku Španiela Davida de Geu.

Manchester odohral v príprave na novú sezónu zatiaľ dva zápasy a v oboch chytal Kovář. Pred týždňom absolvoval polčas pri víťazstve 2:0 nad Leedsom. Dnes udržal čisté konto celých 90 minút a pomohol k výhre 1:0 nad Lyonom.

Viac o téme: Manchester United Matěj Kovář