Trofeje priťahujú ako magnet: Sevilla ovládla premiérový ročník súťaže

Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v premiérovom ročníku súťaže Club ChallengeFutbalisti FC Sevilla zvíťazili v premiérovom ročníku súťaže Club Challenge Zdroj: Profimedia

SEVILLA - Futbalisti FC Sevilla zvíťazili v premiérovom ročníku súťaže s názvom Club Challenge. Španielsky klub v stredu zdolal ekvádorský tím Independiente del Valle po rozstrele z 11 m, v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

Vznik tejto súťaže oznámili zástupcovia Európskej futbalovej únie a Juhoamerickej futbalovej konfederácie. Stretávať sa v nej budú víťaz Európskej ligy so šampiónom Copa Sudamericana.

Sevilla hostila premiérový ročník, zápas niesol meno bývalého hráča španielskeho klubu Antonia Puertu, ktorý v roku 2007 vo veku 22 rokov zomrel na zástavu srdca.

Hostia išli do vedenia po góle Diaza v 10. minúte, na 1:1 vyrovnal Ortiz v prvej minúte nadstaveného času 2. polčasu. V rozstrele sa v drese del Valle presadil iba Hoyos, Sevillčania premenili štyri pokusy zásluhou Jordana, Romera, Idrissiho a Papu Gomeza.

Club Challenge:

FC Sevilla - Independiente del Valle 1:1, rozstrel z 11 m 4:1 (0:1)
Góly: 90.+1 Ortiz - 10. Diaz.
Rozstrel: Jordan 1:0, Faravelli nedal, Romero 2:0, Hoyos 2:1, Idrissi 3:1, Moreno nedal, Papu Gomez 4:1

Viac o téme: FC Sevilla Independiente del Valle Club Challenge