Plný štadión v Košiciach videl gól Šporara, Hrošovský asistoval pri remíze Genku

Andraž Šporar (Panathinaikos) strieľa gól do siete Dnipra
Andraž Šporar (Panathinaikos) strieľa gól do siete Dnipra Zdroj: TASR/František Iván

VILNIUS - Futbalisti Galatasarayu Istanbul iba remizovali v úvodnom zápase 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku litovského Žalgirisu Vilnius 2:2. Genk v základe s Patrikom Hrošovským remizoval na pôde Servette Ženeva 1:1.

Slovenský stredopoliar asistoval pri otváracom góle hostí v 21. minúte. Úlohu favorita potvrdil FC Kodaň, ktorý v zostave s Denisom Vavrom vyhral na trávniku islandského Breidabliku Kopavogur 2:0.

Galatasaray prehrával do 75. minúty 0:1 a hoci skóre otočil, napokon v nadstavení inkasoval vyrovnávajúci zásah. Nevyužil potom krátku početnú výhodu po vylúčení Donatasa Kazlauskasa. Vilnius bol vlani súper Slovana Bratislava v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy (EKL) - Slovan doma remizoval 0:0 a vonku vyhral 2:1.

Kodaň poslal do vedenia už v prvej minúte Jordan Larsson a o polhodinu neskôr asistoval pri góle Rasmusa Falka. Zdolaný tím z tohto dvojzápasu si v 3. predkole Európskej ligy zmeria sily s neúspešným; zo súboja medzi Slovanom a Zrinjskim Mostarom. V ňom zvládol prvý duel na pôde bosniackeho majstra lepšie Slovan, ktorý triumfoval 1:0 vďaka gólu Sharaniho Zuberua.

Dinamo Záhreb naopak jednoznačne potvrdilo úlohu favorita a FC Astana zdolalo 4:0. V hlavnom meste Chorvátska padli tri góly v priebehu siedmich minút a už v polčase vyhrávali domáci 3:0. Ich triumf poistil v 56. minúte Luka Ivanušec.

Dnipro-1 absolvovalo svoj domáci zápas v Košiciach, na grécky Panathinaikos Atény nestačilo 1:3. Hostí poslal do vedenia 1:0 už v 10. minúte Andraž Šporar, ktorý v minulosti pôsobil v Slovane Bratislava.

V ďalšom utorňajšom zápase využil HJK Helsinki výhodu domáceho prostredia a nórsky Molde FK zdolal 1:0.

LM - prvé zápasy 2. predkola:

Breidablik Kopavogur - FC Kodaň 0:2 (0:2) /D. Vavro (Kodaň) odohral celý zápas/

Servette Ženeva - KRC Genk 1:1 (0:1) /P. Hrošovský (Genk) hral do 85. minúty a asistoval pri góle/

Dinamo Záhreb - FC Astana 4:0 (3:0)

Dnipro-1 - Panathinaikos Atény 1:3 (0:1)

Žalgiris Vilnius - Galatasaray Istanbul 2:2 (0:0)

HJK Helsinki - Molde FK 1:0 (1:0)

Viac o téme: UEFA Galatasaray Istanbul Liga majstrov Patrik Hrošovský K.R.C. Genk Žalgiris Vilnius