Úvodnú etapu Czech Tour vyhral Izraelčan Einhorn, Froome finišoval na chvoste pelotónu

Izraelský pretekár Itamar EinhornIzraelský pretekár Itamar Einhorn Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

UNIČOV - Úvodnú etapu cyklistickej Czech Tour vyhral v hromadnom finiši Izraelčan Itamar Einhorn, špecialista na špurty a dráhar zo stajne Israel-Premier Tech. Štvornásobný víťaz Tour de France Brit Chris Froome prišiel do Uničova na chvoste hlavného pelotónu na 119. mieste.

Prvý deň skončil hromadným dojazdom podľa očakávania. Počas 165 kilometrov pelotón z Prostějova do uničovského cieľa nastúpal 2217 metrov, väčšinu z nich v prvých dvoch tretinách trasy. Za Einhornom, Froomeovým tímovým kolegom, šprintovali na ďalších medailových pozíciách Belgičan Milan Frentin a Američan Luke Lamperti.

V piatok čaká cyklistov kopcovitá etapa z Olomouca na Pustevne. V nedeľu preteky prvej kategórie UCI vyvrcholia v Šternberku.

Viac o téme: Chris Froome Itamar Einhorn Czech Tour