Neskutočný koniec zápasu v Trnave: Gól v úplnom závere nadstavenia korunoval víťaza!

Na snímke uprostred futbalista Trnavy Marco Djuričin a hráč Trenčína Matej Kmeť bojujú o loptuNa snímke uprostred futbalista Trnavy Marco Djuričin a hráč Trenčína Matej Kmeť bojujú o loptu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava na domácom trávniku podľahli AS Trenčín 1:2.

Trnava premárnila prvý polčas, jej nevýrazný výkon potrestal v 36. minúte gólom Kupusovič po prihrávke Soaresa. Tréner domácich Gašparík cez polčas vystriedal štyroch hráčov a po zmene strán hrali jeho zverenci živšie.

V 59. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď sa na hranici šestnástky otočil Djuričin a strelou k žŕdke prekonal Vozinhu. Oba tímy mali následne šance, no rozhodnutie priniesol až nadstavený čas. Domáci brankár Vantruba podbehol roh Kmeťa a lopta skončila v bráne.

1. kolo Niké ligy:
FC Spartak Trnava - AS Trenčín 1:2 (0:1)
Góly: 59. Djuričin - 36. Kupusovič, 90.+6 Vantruba (vl.). Rozhodovali: Smolák – Ferenc, Zemko, ŽK: Kóša - Bariš, Stojsavljevič, 4336 divákov.

Trnava: Vantruba - Koštrna, Štetina (46. Kóša), Gorosito, Mikovič - Bukata (46. Bajnovič), Zejlkovič, Štefánik (46. Oseni) - Ofori, Djuričin (77. Ristovski), Daniel (46. Azango)

Trenčín: Vozinha - Kmeč, Bondarenko, Stojlavljevič, Kozlovský - Gajdoš, Bariš - Ibrahim (62. Hollý), Dos Santos (69. Gong), Eynel Soares (83. Demitra) - Kupusovič (69. Emeka)

Žilinčania skvele zareagovali na vyrovnávajúci gól

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na domácom trávniku nad MFK Ružomberok 3:1.

Domáci boli ofenzívne nebezpečnejší a napokon streleckú prevahu (11:3 na bránku) prejavili aj na skóre. Dva góly MŠK strelil ghanský útočník Henry Addo, na priebežných 1:1 vyrovnal v 58. minúte Kristóf Domonkos.

Na snímke zľava Adrián Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Domácim k víťazstvu pomohli aj striedania, gólovú poistku pridal v 83. minúte Mario Sauer. Žilinčania si úspešným vstupom do ligového ročníka čiastočne napravili chuť po vysokej prehre na pôde belgického Gentu (1:5) v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy.

Niké liga - 1. kolo:
MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)
Góly: 38. a 70. Addo, 83. Sauer - 58. Domonkos. Rozhodovali: Marhefka - Bednár, Poláček, ŽK: Stojčevski - Luterán, Gerec, 1603 divákov.

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Ndjeungoue – Kopásek (46. Rusnák), Adang, Gidi (63. Sauer), Javorček – Kaprálik (63. Iľko), Jambor (63. Ďuriš), Addo (81. Minárik)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Maslo, Malý, Selecký – Chrien (59. Múdry), Domonkos, Luterán (59. Boďa) – Šefčík (75. Tučný), Gerec (79. Jackuliak), Chobot (59. Lavrinčík)

hlasy po zápase:
Jaroslav Hynek, MŠK Žilina: "Myslím si, že tím skvele reagoval po nevydarenom štvrtkovom zápase. Úvod bol opatrný, nikto nechcel urobiť chybu, hľadali sme cestu k bráne súpera. V kombinovanej zostave sme sa dlhšie hľadali, súper výborne vykrýval priestory a nenechal nás kombinovať.

Ružomberok bol výborne pripravený, ale my sme postupne získavali prevahu a dali sme góly, ktoré nás upokojili. Chcem dnes pochváliť hráčov, ktorí prišli do hry v druhom polčase, ich zásluhou sme zvíťazili, lepší štart do ligy sme si nemohli želať. Od zajtra sa pripravujeme na Gent, vieme, čo potrebujeme zlepšiť."

Peter Tomko, MFK Ružomberok: "Prišli sme do Žiliny s určitým herným plánom, ktorý nám vychádzal. Pri góloch sme však urobili chyby, zápas sa zlomil pri vedení Žiliny 2:1, keď Domonkos nepremenil strelu na gól. Ak by sme vyrovnali na 2:2, tak si myslím, že by sme to uhrali. Žilina následne využila našu chybu, dala gól na 3:1 a bolo po zápase. Musíme sa z toho poučiť a dať hlavy hore."

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok