Slovensko jasá po medailovom zisku: Cyklistický kráľ spod Tatier vybojoval cenný kov!

Paracyklista Jozef Metelka získal striebornú medailu na MS v cyklistikeParacyklista Jozef Metelka získal striebornú medailu na MS v cyklistike Zdroj: SITA/AP/Tim Goode/PA

GLASGOW - Slovenský reprezentant v paracyklistike Jozef Metelka získal na MS v škótskom Glasgowe striebornú medailu v stíhacích pretekoch na 4 km. Vo finále ho o 4,11 sekundy zdolal Francúz Kevin le Cunff.

Metelka od roku 2014 tejto disciplíne kraľoval, tentoraz však našiel premožiteľa v osobe 35-ročného Francúza.

Paracyklista Jozef Metelka získal Galéria fotiek (3) Paracyklista Jozef Metelka získal striebornú medailu na MS v cyklistike Zdroj: SITA/AP/Tim Goode/PA

Le Cunff je bývalý profesionálny cyklista, ktorý v paracyklistike doposiaľ súťažil v skupine MC5, v Glasgowe ho však preklasifikovali do MC4. V súboji o bronz zdolal Ír Ronan Grimes francúzskeho reprezentanta Gatiena le Rousseaua.

Metelka sa predstavil aj v šprinte na 200 metrov, ktorý je súčasťou omnia. S 32 bodmi skončil na 5. mieste.

Viac o téme: Jozef Metelka Kevin le Cunff