Metelka na MS v scratchi v najlepšej desiatke, Bačíková vo vylučovacích pretekoch sedemnásta

Paracyklista Jozef MetelkParacyklista Jozef Metelk Zdroj: SITA/AP/Tim Goode/PA

GLASGOW - Slovenský paracyklista Jozef Metelka získal striebornú medailu v disciplíne omnium na MS v dráhovej cyklistike v Glasgowe.

V Škótsku skončil druhý aj v stíhacích pretekoch na 4 km. Na kilometrovej trati s pevným štartom bol štvrtý a v šprinte na 200 metrov obsadil s 32 bodmi piatu priečku.

V nedeľnej disciplíne scratch figuroval na 9. pozícii. Triumfoval Brit Archie Atkinson, druhý skončil Novozélanďan Benjamin Westenberg a bronz si vybojoval Ronan Grimes z Írska.

MS v paracyklistike, výsledky:

scratch: 1. Archie Atkinson (V.Brit.), 2. Benjamin Westenberg (N. Zél.), 3. Ronan Grimes (Ír.), ... 9. Jozef METELKA (SR)

Bačíková vo vylučovacích pretekoch sedemnásta

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila 17. miesto vo vylučovacích pretekoch na MS v Glasgowe. Zo zlata sa tešila rovnako ako minulý rok Belgičanka Lotte Kopecká, striebro získala Francúzka Valentine Fortinová a bronz Jennifer Valentová z USA.

MS v dráhovej cyklistike, výsledky:

ženy:

vylučovacie preteky: 1. Lotte Kopecká (Belg.), 2. Valentine Fortinová (Fr.), 3. Jennifer Valentová (USA), ... 17. Alžbeta BAČÍKOVÁ (SR)

keirin ženy: 1. Ellesse Andrewsová (N. Zál.), 2. Martha Bayonová Pinedaová (Kol.), 3. Lea Sophie Friedrichová (Nem.)

muži:

individuálna stíhačka:

finále: 1. Filippo Ganna 4:01,976 min, 2. Daniel Bigham (V.Brit.) 4:02,030

o bronz: 3. Jonathan Milan (Tal.) 4:05,868, 4. Ivo Manuel Alves Oliveira (Portug.) 4:08.469

Stíhačku mužov vyhral Ganna

Individuálne stíhacie preteky vyhral Talian Filippo Ganna, keď vo finále zdolal Brita Daniela Bighama. V súboji o bronz uspel ďalší Talian Jonathan Milan pred Portugalčanom Ivom Manuelom Alvesom Oliveirom.