VIDEO Saudská liga odštartovala vo veľkom štýle: Firmino strelil hetrik hneď v prvom zápase

Brazílsky futbalista Roberto Firmino sa v premiére za Al-Ahli v saudskoarabskej Pro League (SPL) blysol hetrikom Brazílsky futbalista Roberto Firmino sa v premiére za Al-Ahli v saudskoarabskej Pro League (SPL) blysol hetrikom Zdroj: SITA/AP/Jameel

DŽIDDA - Brazílsky futbalista Roberto Firmino sa v premiére za Al-Ahli v saudskoarabskej Pro League (SPL) blysol hetrikom do siete Al-Hazem (3:1). Bývalý útočník Liverpoolu si zároveň navliekol kapitánsku pásku.

Tridsaťjedenročný Brazílčan sa presadil dvakrát už v úvodnej desaťminútovke, v druhom prípade po asistencii Riyada Mahreza, niekdajšieho hráča Manchestru City. Firmino skompletizoval hetrik v 72. minúte po centri ďalšej letnej posily, krídelníka Allana Saint-Maximina. Prvý štart za Al-Ahli absolvoval aj stredopoliar Frank Kessie.

Nie všetky akvizície klubu z hlavného mesta Saudskej Arábie sa však vyznamenali. V 50. minúte predviedol zlú rozohrávku brankár Edouard Mendy, ktorého zaváhanie využil Vina na kontaktný gól. Al-Ahli patrí medzi favoritov na titul spolu s Al-Nassr, Al-Hilal a obhajcom trofeje Al-Ittihad.

Viac o téme: Roberto Firmino Al-Ahli Al-Hazem