Krásne góly priniesli Arsenalu víťazný vstup do sezóny, Dúbravka sledoval drvivú výhru Newcastle

Serge Aurier a Gabriel Martinelli v súbojiSerge Aurier a Gabriel Martinelli v súboji Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Brightonu suverénne zvíťazili v sobotnom zápase prvého kola Premier League nad nováčikom súťaže Luton Town FC 4:1.

Domácich poslal do vedenia v 36. minúte Solly March a v 71. zvýšil na 2:0 z penalty Joao Pedro. O desať minút neskôr premenil jedenástku na druhej strane aj Carlton Morris a strelil historický prvý gól Lutonu v prvom zápase v Premier League. Domáci však nepripustili drámu a v závere pridali góly Simon Adingra a Evan Ferguson.

Domáci Newcastle United triumfoval nad Aston Villou ešte vyšším rozdielom 5:1, dva góly strelil útočník Alexander Isak. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov Newcastlu.

Víťazný vstup Arsenalu

Arsenal vstúpil do novej sezóny víťazne. Na domácom štadióne zdolal Nottingham Forest 2:1. Zápas sa pre problémy s turniketmi začal s 30 minútovým oneskorením. O góly vicemajstra sa postarali v priebehu šiestich minút v prvom polčase Eddie Nketiah a Bukayo Saka, ktorý spoza šestnástky zatočil loptu do ľavého horného rohu brány. Arsenal dominoval aj v ďalších minútach a mal až 79% držanie lopty. V závere duel sa však podarilo hosťom znížiť, keď po rýchlom brejku skóroval Taiwo Awoniyi.

Fulham vyhral nad Evertonom 1:0. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov. Bournemouth na domácom trávniku remizoval s West Hamom United 1:1 vďaka gólu Dominica Solankeho z 82. minúty. Nový tréner domácich Andoni Iraola si tak pri debute pripísal bod. Za hostí skóroval v 51. minúte Jarrod Bowen. Daľší nováčik Sheffield United podľahol Crystal Palaceu 0:1. Víťazný gól strelil Odsonne Edouard.

Premier League - 1. kolo:

Arsenal - Nottingham Forest 2:1 (2:0)
Góly: 26. Nketiah, 32. Saka - 82. Awoniyi

Bournemouth - West Ham United 1:1 (0:0)
Góly: 82. Solanke - 51. Bowen

Brighton & Hove Albion FC - Luton Town FC 4:1 (1:0)
Góly: 36. March, 71. Pedro (z 11 m), 85. Adingra, 90.+5 Ferguson - 81. Morris (z 11 m)

Everton FC - Fulham FC 0:1 (0:0)
Gól: 73. De Cordova-Reid