VIDEO Slovan sa na Ligu majstrov naladil ligovou výhrou, šláger Ružomberka s DAC nemal víťaza

Vľavo Cesar Rodolfo Blackman Camareno (Slovan) a vpravo Yann Michael Yao (Skalica)Vľavo Cesar Rodolfo Blackman Camareno (Slovan) a vpravo Yann Michael Yao (Skalica) Zdroj: TASR/Martin Baumann

SKALICA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotnom stretnutí 3. kola Niké ligy na ihrisku MFK Skalica 2:1. "Belasí" sa výhrou naladili na odvetný duel 3. predkola Ligy majstrov na pôde izraelského Maccabi Haifa. Slovan má po troch kolách domácej súťaže na konte päť bodov, Skalica nazbierala tri.

Slovan poslal do vedenia v 21. minúte premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži osemnásťročný mládežnícky reprezentant Nino Marcelli. Do polčasu zabezpečil favoritovi dvojgólový náskok arménsky krídelník Tigran Barseghjan. Po hodine hry znížil na konečných 1:2 domáci obranca Oliver Podhorin.

Zľava Oliver Podhorin (Skalica), Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Niké liga - 3. kolo:

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:2)
Góly: 60. Podhorin - 21. Marcelli, 41. Barseghjan, ŽK: Blackman (Slovan), Rozhodovali: Marhefka - Jekkel, Zemko, 3000 divákov

Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – M. Nagy (80. Mášik), Hollý – Kousal (46. Baumgartner - 51. Smékal), Haša, Yao – Sobczyk (71. Vlasko)

Slovan: Hrdina – Blackman, Križan, Wimmer, Vojtko – Zmrhal, Barseghjan (80. Kankava), Lichý, Tolič (80. Zuberu), Marcelli (68. Agbo) - Strelec (68. Abubakari)

Šláger na Liptove nemal víťaza

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotňajšom domácom zápase 3. kola Niké Ligy s FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1. Domácim patrí v neúplnej tabuľke siedme miesto, DAC je na štvrtej priečke.

Ružomberčania sa dostali do vedenia gólom s nálepkou do šatne. V úplnom závere nadstavenej prvopolčasovej dvojminútovky Marián Chobot potiahol domácu akciu po ľavej strane a po prihrávke Martina Boďu, otvoril skóre Kristóf Domonkos prízemnou strelou - 1:0. Po zmene strán išiel DAC s jednoznačným imperatívom zmeniť stav na tabuli, pritlačil domáci tím na jeho polovici, postupne zvyšoval obrátky a v 74. minúte sa dočkal vyrovnávajúceho gólu po hlavičke Mateja Trusu.

MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)
Góly: 45.+1 Domonkos - 74. Trusa. Rozhodovali: Kružliak - Hancko, Štrbo, ŽK: Luterán, Maslo, Zsigmund - Krstovič, Pinto, 1678 divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Mrva (81. Úradník), Maslo, Malý, Kotula - Luterán, Lavrinčík (62. Zsigmund) - Gerec (62. Šefčík), Domonkos, Chobot (75. Tučný) - Boďa (81. Crien)

Dunajská Streda: Popovič - Pinto, Risvanis, Brunetti (18. Csinger, Andzouana - Herc, Káčer (63. Gavrič), Dimun - Trusa, Krstovič, Ramadan (90+ Vitális)

hlasy po zápase:

Peter Tomko, tréner Ružomberka: "Prvý polčas sme mali jasný plán, chalani vedeli, čo musia spraviť na ihrisku, ak chcem byť úspešní. Boli sme predovšetkým trpezliví, mužstvo dodržiavalo veci, ktoré boli pred zápasom zadefinované a napokon sme boli odmenení Kristofóm Domonkosom. Toho musím zvlášť vyzdvihnúť, pretože aj v tréningoch pracuje výborne.

Druhý polčas nás súper zatlačil. Pri takej ofenzívnej kvalite, akú má Dunajská Streda, si vážime bod. V závere sme ešte mohli dať gól a stretnutie rozhodnúť. Chalanov chcem pochváliť za prístup, za obetavosť. Na ihrisku nebol jeden hráč, ktorý by niečo vynechal. Dunajská Streda nám dala gól, ale vyložené šance si nevytvorila."

Adrian Guľa, tréner Dunajskej Stredy: "Bol to dobrý ligový zápas. V prvej časti sme sa nedostali do optimálneho tempa. Jednak dobrou agresivitou súpera, ale aj našimi ľahkými stratami či nevynútenými chybami. Dostali sme sa do finálnej tretiny, ale výber miesta nebol dobrý. Mužstvo našich kvalít, nemôže v poslednej minúte inkasovať taký gól, ako padol po autovom vhadzovaní.

Chalani však na to dobre zareagovali a v druhom polčase sme boli jasne lepší. Bohužiaľ, výsledkom toho bol len jeden gól. Potom ešte prišla jedna kontra súpera. Zápas mal kvalitu, veľmi slušnú ligovú úroveň. Nám v druhom polčase chýbal väčší pokoj vo finálnej fáze na to, aby sme zápas úplne otočili. Niekedy si však musíme vážiť aj bod."

Sedemgólová prestrelka pod Dubňom

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola Niké Ligy nad AS Trenčín 5:2 a poskočili na druhé miesto tabuľky práve pred svojho súper. Ten prehral prvýkrát v novej sezóne.

Trenčín chcel v Žiline potvrdiť víťaznú formu. Oba tímy zvyknuté na umelý trávnik predviedli v prvom polčase solídny futbal, Žilinčania však boli mimoriadne efektívni a po góloch Iľka, Ďuriša a Kaprálika viedli 3:0. V druhom polčase pomohli Trenčínu striedania, najmä Gong oživil ofenzívu AS na pravej strane, čo vyústilo do gólu Ibrahima.

V 80. minúte sa za potlesku tribún rozlúčil so žilinským dresom Adrián Kaprálik, následne dal svoj druhý gól v zápase Ďuriš. Druhý gól v zápase pridal v 90. minúte aj Rahim Ibrahim, no v nadstavenom čase ešte pridal piaty zásah Žiliny Addo a stanovil tak konečný výsledok prestrelky na 5:2.

Gólové oslavy futbalistov MŠK Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

MŠK Žilina - AS Trenčín 5:2 (3:0)
Góly: 11. Iľko, 36. a 83. Ďuriš, 42. Kaprálik, 90.+2 Addo - 60. a 90. Ibrahim. ŽK: Rusnák - D. Hollý. Rozhodovali: Smolák - Pozor, Pacák, Diváci: 1568.

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík (C) - Rusnák (70. Javorček), Sauer (80. Kopas), Gidi (59. Myslovič), Bari - Kaprálik (80. Essomba), Ďuriš, Iľko (59. Addo)

AS Trenčín: Vozinha - M. Kmeť, Bondarenko (73. Bagin), Stojsavljević, Kozlovský - Ibrahim, Bariš (C), Gajdoš (46. H. Gong) - dos Santos (46. D. Hollý), Kupusović (83. Akila), Soares (89. Sunday)

Jaroslav Hynek, MŠK Žilina: "My máme za sebou zápasy, v ktorých sme neboli spokojní s výsledkami a niekedy ani s hrou. Dnes sme chceli urobiť radosť fanúšikom, výsledok bol pre nás mimoriadne dôležitý. Boli sme maximálne efektívni v prvej fáze hry. V druhom polčase sme inkasovali, následne mal Trenčín dve veľké šance, kde nás podržal výborný Belko.

Po striedaní sme zmenili taktiku, stiahli sa do obrany a hrali na protiútoky, z ktorých sme dva dokázali premeniť na góly. Vo finále nám to prinieslo cennú výhru. Chcem však pochváliť aj kouča hostí, ktorý dokázal prestavať káder a vtisnúť mu svoju pečať. Trenčín ide po dobrej ceste a dnes to bol pre nás náročný súper."

Ilija Stolica, AS Trenčín: "Ťažko sa hovorí o zápase po takomto výsledku. Pre fanúšikov to bol zaujímavý zápas, do ktorého sme vstúpili zle, prvý polčas sme prehrali 0:3.

Do druhého sme nastúpili so striedaniami, museli sme riskovať a to sa prejavilo na konečnom výsledku. Chyby sme nerobili len v obrane, ale v celej fáze hry. Žilina dnes potrestala naše chyby najmä veľmi dobrým prechodom. Dostali sme facku, ale nič to nemení na ceste, na ktorú sme sa vydali a verím, že je správna."

Podbrezová zostáva stopercentná

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová zvíťazili v sobotnom zápase 3. kolá Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 5. minúte Marek Bartoš. Podbrezovčania majú po troch kolách na konte plný počet deväť bodov a upevnili si pozíciu lídra tabuľky.

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Góly: 5. Bartoš, ŽK: Bartoš, Kováčik - Majdan, Rozhodovali: Ziemba – Kuba, Kmec

Podbrezová: Ludha – Grešák, Oravec, Bartoš – Kováčik, Bajo (46. Špyrka), Paraj, Talakov (46. Blahút) – Galčík (85. Ďatko), Kuzma (64. Sanusi), Kabongo (76. Bakaľa)

Z. Moravce: Slávik – Majdan (70. Suľa), Moško, Nagy, Čonka – Gono, Duga (78. Ďubek), Brenkus (70. Weir) – Mondek, Čerepkai (74. Mijič), Švec (78. Nsumoh)

Viac o téme: MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda MFK Skalica