Druholigový nováčik udivuje: Malženice proti ašpirantovi na postup vybojovali historickú výhru!

Futbalisti OFK Malženice zaknihovali historicky prvé víťazstvo v druhej najvyššej slovenskej súťaži.Futbalisti OFK Malženice zaknihovali historicky prvé víťazstvo v druhej najvyššej slovenskej súťaži. Zdroj: Facebook/Dynamo Malženice

BRATISLAVA - Futbalisti OFK Malženice zaknihovali historicky prvé víťazstvo v druhej najvyššej slovenskej súťaži. V nedeľňajšom stretnutí 3. kola II. ligy zdolali doma favorizovaný 1. FC Tatran Prešov 2:0.

O svojom triumfe rozhodli v druhom polčase gólmi Thomasa Kotlára a Alexandra Horváta. Ligový nováčik pripravil Prešovu prvú prehru v sezóne. Malženice sa so ziskom 3 bodov posunuli v tabuľke na 13. miesto, Tatran je so 6 bodmi piaty.

Prvú výhru v novom ligovom ročníku slávil aj Spartak Myjava, ktorý zvíťazil na ihrisku Petržalky 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 34. minúte Arthur Legnani.

3. kolo II. ligy:

FC Petržalka - Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Gól: 34. Legnani. Rozhodovali: Sučka - Hrebeňár, Tůma, ŽK: Oršula, Gašparovič, Privrel - Castellano, Bilovský, Čurik, Bedecs, 653 divákov

OFK Malženice - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)
Góly: 52. Kotlár, 57. Horvát. Rozhodovali: Ruc - Hrmo, Halíček, ŽK: Horvát, Ujlaky, Breznik, Bartoš - Rakyta, Petko, 705 divákov

Viac o téme: Spartak Myjava 1. FC Tatran Prešov FC Petržalka OFK Malženice